Na całym świecie trwają protesty, a polska firma chwali się grą o policyjnych strzelaninach

Podczas gdy USA zmaga się z falą protestów, polska firma promuje swoją nową grę o policyjnych akcjach /AFP

We wtorek, w Minneapolis pochowano George’a Floyda, który zginął w kontrowersyjnych okolicznościach po zatrzymaniu przez policję. Jego śmierć wywołała pokojowe protesty i dużo mniej spokojne zamieszki w Stanach Zjednoczonych, rozlewające się także na inne kraje na całym świecie.

W takiej sytuacji polskie studio Polyslash - zdobywcy "Paszportu Polityki" - chwalą się w wiadomości prasowej, że na urządzeniach mobilnych wydadzą tytuł Police Shootout, opowiadający - jak sugeruje sama nazwa - o przeróżnych strzelaninach z udziałem policji, z akcją umieszczoną na terenie USA.

"Będzie to fascynująca gra, która da możliwość poczuć się jak prawdziwy amerykański policjant. Zdecydowaliśmy się na odkupienie praw do wersji mobilnej tytułu od Grupy PlayWay. Pozwoli to nam wejść w nowy segment rynku gamingowego, a co za tym idzie jeszcze bardziej zdywersyfikować naszą działalność oraz źródła uzyskiwanych przychodów" - mówi Dawid Ciślak, Prezes Zarządu Polyslash.

Reklama

Ten sam Ciślak jeszcze w styczniu zapewniał w wywiadach, że "Polyslash będzie tworzyć gry artystyczne, jak i komercyjne". Zakładamy, że opisywany tytuł plasuje się w tej drugiej kategorii. Ostatnią grą w dorobku zespołu było We. The Revolution, opowiadające o rewolucji francuskiej.

Ta gra ukazywała się w okresie, gdy we Francji także trwały zamieszki. "Spoglądałem z niepokojem na zajścia we Francji, natomiast nie próbowaliśmy łączyć z nimi daty premiery.

Nie da się jednak pominąć tego, że podkreśliły one fundament fabuły naszej gry - popełniamy ciągle te same błędy i nie uczymy się na błędach naszych przodków" - mówił wtedy Cieślak w jednym z wywiadów.

"Strony o odmiennych poglądach nie dyskutują, tylko walczą, nieuchronnie prowadząc dyskurs w kierunku wymiany argumentów siłowych. Ten szablon wydarzeń zauważyć można w wielu miejscach - USA, Francja, Wielka Brytania, Polska, Wenezuela" - dodawał.

Jeśli o Police Shootout mowa, to gra jeszcze nie istnieje i najpierw musi ukazać się na PC, zanim Polyslash będzie mogło zabrać się za konwersję na urządzenia mobilne. Premierę odsłon iOS oraz Android zaplanowano na II kwartał przyszłego roku, więc do tego czasu gra najpewniej się ukaże.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Police Shootout

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama