Reklama

N.O.V.A. Legacy zawita na urządzenia z iOS

​Gameloft ogłosił, że dostępna dotychczas na urządzeniach z Androidem strzelanka N.O.V.A. Legacy pojawi się na sprzętach z iOS.

Gra jest odświeżoną wersją tytułu wydanego w 2009 roku. Developerzy odpowiedzialni za nową edycję produkcji poprawili przede wszystkim oprawę wizualną, która prezentuje się znacznie lepiej niż w oryginale sprzed lat. Udoskonalono też warstwę dźwiękową.

Fundamenty rozgrywki pozostały nietknięte, aczkolwiek wprowadzono kilka zmian. Nadal jest to więc strzelanka przedstawiająca wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby. Skrócono jednak długość poszczególnych misji, by zadania można było kończyć w kilka chwil.

Zaimplementowano także elementy RPG. Przygotowano możliwość tworzenia nowych broni oraz ulepszania już posiadanych. Poza tym istnieje opcja korzystania ze specjalnych pancerzy oraz granatów. Ulepszono również tryb sieciowy, wzorując się na multiplayerze z innego mobilnego tytułu Gameloftu - Modern Combat 5.

Reklama

Nie zmieniła się za to fabuła. Akcję osadzono w dalekiej przyszłości. Głównym bohaterem jest Kal Wardin - były żołnierz tytułowej jednostki N.O.V.A, której członkowie korzystają z kombinezonu bojowego Mobile Armor Suit.

Podopieczny zostaje wezwany z emerytury, by stawił czoła atakującym Ziemię obcym zwanym Xenosami. Mężczyzna musi zinfiltrować kontrolowaną przez kosmitów stację kosmiczną, w czym pomaga mu sztuczna inteligencja - Yelena.

Daty premiery N.O.V.A. Legacy na systemie iOS nie jest na razie znana - wiadomo tylko, że gra ukaże się "wkrótce". Wersja wydana na Androidzie bazuje na modelu F2P, co oznacza, że rozgrywka jest darmowa, choć obecne są opcjonalne mikropłatności. Niewykluczone, że podobnie będzie w przypadku edycji zmierzającej na urządzenia sygnowane nadgryzionym jabłuszkiem.

Poniżej można obejrzeć zwiastun tytułu w wydaniu na sprzęt firmy Apple:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy