Reklama

Myst: Xbox Game Pass z odświeżonym klasykiem w ofercie

​Chociaż Xbox Game Pass kojarzony jest głównie z nowymi tytułami, Microsoft od czasu do czasu raczy subskrybentów swojej usługi także klasykami. Tym razem gracze mają szansę ograć hit, który debiutował na rynku blisko trzy dekady temu.

Xbox Game Pass zawiera ogromną bibliotekę gier, od nowości pokroju Psychonauts 2 aż po oryginalnego Quake'a. Większość z tych tytułów jest dostępna zarówno na konsole Xbox, jak i PC w ramach miesięcznego abonamentu. Teraz do usługi trafiła zaktualizowana, odnowiona wersja Myst autorstwa Cyan, która pierwotnie została wydana w 1993 roku.

Nowy, ulepszony remake Myst zadebiutował od razu w Xbox Game Pass. Pierwotnie tytuł ten został ogłoszony we wrześniu 2020 r. i jest również dostępny na platformach Oculus, Steam, Epic Games Store, GOG i Microsoft Store. Wygląda na to, że w tej chwili nie trafił na żadne inne konsole, ale może trafić na Switch lub PlayStation w późniejszym terminie.

Reklama

Myst to pierwsza przygodówka typu "wskaż i kliknij", pierwotnie wydana na komputery PC. Przygoda rozgrywa się na niesamowitej i tajemniczej wyspie, zmuszając graczy do rozwiązywania zagadek. Myst ostatecznie doczekał się kilku odsłon, większość wyróżniająca się mroczną atmosferą i zagadkami, nad którymi trzeba naprawdę pogłówkować.

Deweloperzy z Cyan przerobili grę od podstaw, dodając zupełnie nową grafikę, tryb VR, ulepszone zagadki, a nawet "odświeżone interakcje". Jest to więc gratka nie tylko dla osób znających klasyk, ale i młodszych graczy, którzy zapoznają się z tym tytułem po raz pierwszy.

Myst to kawał historii gier wideo, która ma szansę trafić do nowego pokolenia. Seria zdobyła mnóstwo nagród, w tym Gry roku. Jest to jeden z nielicznych tytułów z otwartym światem bez walki, a łamigłówki Myst są nadal uważane za jedne z najtrudniejszych. Mamy nadzieję, że to dopiero początek i kolejne produkcje z tej serii także doczekają się odświeżenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje