Myślisz o kupnie PS4/Durango? Nie jesteś sam

O sukcesie konsol nowej generacji zadecyduje mnóstwo czynników, z których trzech czwartych jeszcze nawet nie znamy.

Analitycy branżowi są jednak od tego, by nawet w takich warunkach przewidywać przyszłość. Jesse Divinch z agencji EEDAR już wie, ile next-genowych konsol sprzeda się do końca 2014. Ile? 11 milionów egzemplarzy. To wynik, który analitycy oceniają bardzo pozytywnie.

"EEDAR przewiduje, że 11 milionów konsumentów dokona przejścia do nowej generacji przed koncem 2014 roku (mamy na myśli PS4 i Xboksa). Do końca 2017 roku będzie to 50 milionów, którzy będą chcieli wydawać pieniądze by konsumować wysokiej jakości (next-genowy) content" - mówi w wywiadzie dla GamesIndustry Divinch.

Wypowiedź ta jest odpowiedzią na pytanie o rosnący segment rynek mobilnych. Divinch uważa jednak, że rynek konsolowy nie jest tak zagrożony, jak mogłoby się wydawać.

"Podaż wkrótce przerośnie popyt na wysokiej jakości gry mobilne, a rynek konsolowy wciąż będzie głodny nowych treści. Twórcy gier niezależnych nie powinni tego rynku ignorować. Tak, jak zmienił się rynek PC, tak samo zmienia się rynek konsolowy i pojawiają się nowe okazje do tworzenia wspaniałych gier, które zarabiają wspaniałe pieniądze" - dodaje Divinch.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy