My Father My Son w produkcji. Jest pierwszy trailer

Na brzeg bezludnej wyspy sztorm wyrzuca zniszczoną łódź z ojcem i synem. Wyprawa, która miała być wspaniałą przygodą, zamienia się w morderczą walkę o przetrwanie.

My Father My Son to projekt krakowskiego studia Blinkclick Games. Będzie to puzzle-platformer, w którym wcielimy się w dwie postacie jednocześnie - ojca i syna. W tytuł ten będziemy mogli zagrać zarówno samodzielnie, sterując dwoma bohaterami naraz, jak i w kooperacji - lokalnej na współdzielonym ekranie lub online, gdzie każdy z dwóch graczy przejmie kontrolę nad jedną postacią. Gra pozwoli na dowolny wybór kontrolerów w przypadku wersji PC: możliwe będzie sterowanie za pomocą klawiatury, jednego albo dwóch padów lub dwóch rodzajów kontrolerów - wtedy jeden bohater sterowany będzie za pomocą klawiatury, a drugi za pomocą pada.

Reklama

Rozgrywka zapowiadanego tytułu opiera się na rozwiązywaniu kolejnych zagadek środowiskowych w kooperacji. Bohaterowie różnią się od siebie możliwościami. Silny, wysoki ojciec może wyważać drzwi, przepychać ciężkie przeszkody oraz podsadzać syna, który z kolei z łatwością przechodzi przez wąskie szczeliny i zwinnie wspina się na trudno dostępne wysokości. Bohaterowie będą poruszać się w lewo i w prawo po dwóch równoległych ścieżkach, które można dowolnie zmieniać. Rozgrywka oparta na rozwiązywaniu zagadek przeplata się z wyzwaniami zręcznościowymi, jak np. ucieczka przed ogromnym toczącym się głazem.

Wszystko zobaczymy w bocznym rzucie 2,5D i ciekawej stylistyce low-poly. Tego typu grafika charakteryzuje się przedstawianiem obiektów jako prostych brył rodem z dzieł Pablo Picasso.

Oprócz ciekawych rozwiązań gameplayowych My Father My Son to przede wszystkim angażująca i głęboka historia. Dla wielu osób relacja ze swoim ojcem nie należy do najłatwiejszych. Czasem to trudny, bolesny temat. Bohaterowie gry mają problem ze wzajemnym zrozumieniem. Po nagłej śmierci matki chłopaka oddalili się od siebie i jakby zamknęli w sobie. Rejs żaglówką miał na celu zbliżyć ich do siebie. Niespodziewany sztorm na morzu odwraca jednak wszystko do góry nogami: ojciec i syn rozbijają się na opuszczonej wyspie, której nie ma na żadnych mapach, skrywającej straszną tajemnicę. Do tego prześladuje ich ciemna, wrogo nastawiona postać. Czy uda im się stamtąd wydostać i jaki sekret kryje wyspa?

Premiera gry planowana jest na początek przyszłego roku na PC. W dalszej kolejności planowane są również porty na konsole najnowszej i poprzedniej generacji: Nintendo Switch, PlayStation oraz Xbox. Zobacz trailer zapowiadający puzzle-platformer My Father My Son.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy