Multiplayer w Halo Infinite będzie darmowy

​Microsoft zdecydował się na oficjalne potwierdzenie, że komponent wieloosobowy w strzelance Halo Infinite będzie dostępny za darmo dla zainteresowanych graczy. Zapłacimy więc wyłącznie za kampanię fabularną. Nie brakuje też plotek mówiących o rezygnacji firmy z abonamentów Gold.

Informacje najpierw pojawiły się na karcie produktu w jednym ze sklepów, gdzie zostały usunięte - ale internauci zdążyli zauważyć. Microsoft najwyraźniej nie zamierzał dalej udawać i na Twitterze potwierdził, że multiplayer dostępny będzie za darmo, ze wsparciem dla 120 klatek na sekundę.

Wiele wskazuje jednak na to, że być może do zabawy nie będzie nawet potrzeby kupować abonamentu Xbox Live Gold, co obecnie jest potrzebne do zabawy w sieci na konsolach Xbox. Firma usunęła już bowiem możliwość kupowania 12-miesięcznych abonentów, co wywołało liczne domysły.

Reklama

Czyżby Microsoft rezygnował z subskrypcji na granie w sieci, zamiast tego starając się promować Game Pass? Ta usługa została wczoraj przemianowana z Xbox Game Pass na prostsze Game Pass. Nikt do końca nie wiem, co to może oznaczać, ale na pewno nie brakuje mnóstwa spekulacji.

Jedno jest niemal pewne: debiut Xbox Series X będzie oznaczał spore zmiany w subskrypcjach. Zaoferowanie zabawy sieciowej byłoby bardzo istotną modyfikacją ekosystemu - to przecież Microsoft wprowadzał takie rozwiązanie, zaadaptowane później także przez PlayStation.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy