MSI GT80 Titan - gamingowy notebook z mechaniczną klawiaturą

MSI już od dawna pokazuje, że w kwestii gamingowych notebooków nie idzie na kompromisy, pakując do swoich konstrukcji najpotężniejsze podzespoły. Tak będzie i tym razem. GT80 Titan nie tylko posiada dwie karty graficzne, ale również mechaniczną klawiaturę, co jest swego rodzaju nowością w tym segmencie.

Trzeba przyznać, że najnowsze cacko od MSI prezentuje się niebywale. 18,4-calowa konstrukcja do najmniejszych nie należy, ale do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Grubość wynosi aż 5 cm, podczas gdy waga podstawowej wersji to 4,7 kg.

Usprawiedliwienie dla wymiarów znajdziemy jednak w środku - 4-rdzeniowy procesor Intel Core i7-4980HQ 4 GHz, do 32 GB RAM-u DDR3 i karta graficzna Nvidia GeForce GTX 980M. A jakby tego było mało, istnieje możliwość dokupienia drugiej grafiki i połączenia w SLI. Pliki użytkownika są natomiast przechowywane na maksymalnie 4 dyskach SSD spiętych w macierz Super RAID 0.

MSI GT80 Titan to także szereg dodatków. Producent zdecydował się zastosować pełnoprawną klawiaturę mechaniczną SteelSeries, z przełącznikami Cherry MX Brown i własnym, charakterystycznym podświetleniem. Po prawej stronie znajduje się również touchpad, który pełni jednocześnie funkcję klawiatury numerycznej.

Specyfikację techniczną zamyka karta Ethernet Killer E2200 i karta dźwiękowa firmy Creative. Opisywany tu potwór pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku. Producent nie podał jeszcze sugerowanej ceny, choć można się spodziewać, że ta nie będzie najmniejsza.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje