Reklama

Movie Games tworzy podmiot wyspecjalizowany w portowaniu gier na konsole

​14 marca 2019 roku Movie Games S.A. podpisała list intencyjny z Drageus Games S.A., zgodnie z którym zostanie powołana do życia nowa firma.

M.D. Games będzie odpowiedzialna za wykonywanie portów gier wyprodukowanych przez Movie Games, dzięki czemu będą one dostępne na konsole Nintendo Switch, Play Station, i Xbox. Firma ma w planach również dostarczanie usługi do innych podmiotów na rynku.

Portowanie gry polega na dostosowaniu jej specyfikacji technicznej do wymagań platformy innej niż ta,  na którą była pierwotnie tworzona, np. z platformy PC na konsole. Dzięki portowaniu wydawcy gier znacznie zwiększają dostępność swojego produktu, poszerzając grono odbiorców o użytkowników innych urządzeń.

Reklama

Wśród portowanych na konsole gier, wydanych przez Movie Games, znajduje się już VSR: Void Space Racing - produkcja, która pojawiła się na liście TOP 20 globalnej sprzedaży Nintendo Switch. Spółka zapowiedziała również wydanie na tę konsolę swojej flagowej produkcji, która przyniosła największy sukces sprzedażowy na PC, czyli horroru psychologiczno-erotycznego Lust for Darkness.

M.D. Games planuje realizację kilkunastu portów rocznie. Pierwszą produkcją przewidzianą do przeniesienia na Nintendo Switch jest wyprodukowany przez Movie Games Plane Mechanic Simulator. To najlepiej sprzedająca się nowa gra pierwszego kwartału 2019. Docelowo Movie Games planuje również poszerzenie portfolio o produkcje przeznaczone bezpośrednio na konsole.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje