Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Mousetrap Games wchodzi na chiński rynek

​Rocat Jumpurr, gra wrocławskiego studia Mousetrap Games dostępna jest w chińskich sklepach z aplikacjami mobilnymi. Wszystko za sprawą współpracy z wydawcą APPTUTTI.

Chiny to największy rynek gier mobilnych na świecie. W przeciwieństwie do Europy, gdzie większość gier i aplikacji mobilnych skupiona jest w dwóch sklepach, chińskich platform dystrybucji jest znacznie więcej, a razem docierają one do ponad miliarda użytkowników.

Reklama

Należą do nich między innymi TapTap, 233 Playground oraz 3839 Games. To właśnie tam od 21 stycznia dostępny jest Rocat Jumpurr. W najbliższym czasie lista sklepów, z których można pobrać grę, ma być jeszcze dłuższa.

Opublikowanie produkcji, która będzie dostosowana do wymagań tak dużego i, jednocześnie, zróżnicowanego rynku, było dla spółki możliwe dzięki współpracy z wydawcą APPTUTTI, specjalizującym się w wydawaniu gier w Chinach. Dzięki temu Mousetrap Games miało dostęp do niezbędnych zasobów, przygotowujących grę pod specyfikę azjatyckich platform.

Rocat Jumpurr to mobilna platformówka z gatunku roguelite, w której gracz wciela się w kota z bazooką podróżującego przez różne kosmiczne światy. Wyrzutnia rakiet w tym przypadku to jednak nie tylko broń zwierzątka, ale także jedyny sposób na poruszanie się postaci.

Gra, która jest połączeniem przygody typu dungeon crawler i hypercasualowej mechaniki, na początku 2020 roku została nagrodzona główną nagrodą The Very Big Indie Pitch w Londynie.

Rocat Jumpurr dostępny jest do pobrania także w sklepach Google Play i App Store.

Dowiedz się więcej na temat: Mousetrap Games

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje