Mouse: Do sieci trafił zwiastun gry inspirowanej twórczością Disneya

Mouse to gra, która już w momencie zapowiedzi zwróciła uwagę wielu. Produkcja polskiego studia Fumi Games, która w swoim zamyśle inspirowana jest bajkami Disneya z lat 30-tych, dzięki tej koncepcji została już na etapie prezentacji dostrzeżona przez wielu graczy i obserwatorów rynku gier wideo. Teraz Mouse otrzymała swój zwiastun i zaprezentowano fragment gameplayu wczesnej wersji. Czy zabójcza mysz w kreskówkowej oprawie podtrzyma wielkie zainteresowanie?

Filmy Disneya od pokoleń budzą zachwyt

Filmy Disneya od wielu dziesięcioleci cieszą się ogromną popularnością. Powodem tego są chociażby charyzmatyczni bohaterowie, tacy jak Myszka Miki, Kaczor Donald, Goofy, Pies Pluto czy też Królewna Śnieżka i wiele, wiele innych. Śmiało można powiedzieć, że dzieła Disneya przez lata były największymi w dziejach branży filmów animowanych. The Walt Disney Company stawiało kroki milowe w historii animacji.

W tym roku przypada stulecie powstania studia, a ono wydaje regularnie nowe, świetne oceniane filmy animowane, które niejednokrotnie potem przechodziły do legendy. Wiele pokoleń młodych ludzi zdążyło się wychować na filmach i bajkach Disneya, a same produkcje wielokrotnie były nominowane i nagradzane do wielu prestiżowych nagród. W ostatnich latach m.in. Coco zostało zdobywcą Oscara. Wraz z rozwojem technologii i różnych dziedzin życia, również gry wideo na podstawie dzieł Disney Studios były wydawane na rynku.

Reklama

Teraz jedno z polskich studiów - Fumi Games pokazało trailer swojej nowej gry. Jej tytuł to Mouse i jest to FPS inspirowany dawnymi filmami od Disneya. Jest to bardzo ciekawa, niszowa produkcja, która jednak ma szansę na to, by zdobyć większy rozgłos.

Mouse - interesująca propozycja od polskich producentów

Mouse to bardzo interesujący projekt inspirowany m.in. znaną grą Cuphead. Główną bohaterką jest tytułowa mysz, która chwyciła za broń i za jej pomocą próbuje poradzić sobie ze wszystkimi przeciwnikami. Wszystko jest w oprawie w stylu noir, co jeszcze mocniej przypomina nam bajki z lat 30-tych ubiegłego wieku. Wszystko wygląda groteskowo, bo trudno sobie wyobrazić shootera w perspektywie pierwszoosobowej w charakterze bajki ze studia Walta Disneya. Tego jednak twórcy dokonali.

Na pewno jedną z największych zalet zaprezentowanej produkcji jest ogromna różnorodność w kwestii broni. Jest ich mnóstwo do wyboru dla różnych preferencji strzelania. Twórcy zdecydowali się zaprezentować na zwiastunie kilka z nich i wydaje się, że feeling strzelania jest bardzo przyzwoity. Tytułowa Mysz musi poradzić sobie z wieloma przeciwnikami na swojej drodze. Używa w tym celu chociażby...dynamitu, nie pozostawiając zbyt wielkich szans na przetrwanie wybuchu.

Mouse jest zatem bardzo interesującą propozycją i wiele wskazuje na to, że w momencie wydania zwróci na siebie uwagę graczy. W niecałą dobę od publikacji trailera, osiągnął on ponad milion wyświetleń na YouTube, co jest doskonałym wynikiem. Niestety nie możemy prędko oczekiwać tej produkcji w sklepach. Twórcy zapowiadają, że ujrzy ona światło dzienne w pełnym wydaniu dopiero w 2025 roku. Na tę chwilę twórcy planują wersje na komputery osobiste.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Disney
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy