Reklama

Mortal Kombat 11 podbiło wszystkie platformy w USA

​Najlepiej sprzedającą się grą w kwietniu w USA była bijatyka Mortal Kombat 11: na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Ostatnio taka dominacja na wszystkich platformach miała miejsce w... październiku 2007 roku, za sprawą Guitar Hero 3: Legends of Rock. Kompletna dominacja.

Wygląda więc na to, że graczom nie przeszkadzają nadmiernie kontrowersyjne transakcje cyfrowe, jakimi przepełniona jest najnowsza produkcja studia NetherRealm Studios oraz Warner Bros. Pomimo słabych recenzji, na drugim miejscu w rankingu kwietniowej sprzedaży uplasowało się Days Gone.

Mortal Kombat 11 było także liderem sprzedaży na PC. Ogólnie gracze na najważniejszym rynku wirtualnej rozrywki wydali w ubiegłym miesiącu 842 milion dolarów. To bardzo stabilna forma - w kwietniu 2018 roku było o jeden procent słabiej, na poziomie 838 milionów dolarów w USA.

Reklama

Bijatyka podbiła stawkę, ale to chyba Sony ma największe powody do radości, ponieważ poza wspomnianym Days Gone ma na podium jeszcze jedną produkcję na wyłączność dla konsol PlayStation 4, a więc symulator baseballa MLB 19: The Show od studia Sony w San Diego.

Analityk Mat Piscatella dodaje, że Mortal Kombat to jak na razie drugi najlepszy debiut w tym roku, za styczniowym Kingdom Hearts 3 od Square Enix. To także pierwszy raz od września 2017 roku, gdy najlepiej sprzedającym się tytułem na Switch nie jest gra wydawana przez Nintendo. Poniżej dwadzieścia najlepiej sprzedających się gier w kwietniu w Stanach Zjednoczonych:


 1. Mortal Kombat 11
 2. Days Gone
 3. MLB 19: The Show
 4. The Division 2 (bez wersji PC)
 5. Super Smash Bros. Ultimate (bez wersji cyfrowych)
 6. Grand Theft Auto 5
 7. Sekiro: Shadows Die Twice (bez wersji PC)
 8. Call of Duty: Black Ops 4 (bez wersji PC)
 9. NBA 2K19
 10. Yoshi’s Crafted World (bez wersji cyfrowych)
 11. Red Dead Redemption 2
 12. Mario Kart 8 (bez wersji cyfrowych)
 13. Assassin’s Creed: Odyssey
 14. Minecraft
 15. New Super Mario Bros. U Deluxe (bez wersji cyfrowych)
 16. Final Fantasy 10-2 HD Remaster
 17. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (bez wersji cyfrowych)
 18. Jump Force
 19. Battlefield 5 (bez wersji cyfrowych)
 20. Borderlands

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy