Mortal Kombat 1 na Nintendo Switch zostanie wkrótce naprawione?

Mortal Kombat 1 trafił już na sklepowe półki i bezapelacyjnie największa krytyka tej gry pojawia się w przypadku jej debiutu na przenośnej konsoli Nintendo Switch. Producenci zapowiedzieli już niezbędne poprawki, które dają nadzieje na to, że MK 1 będzie grywalną pozycją na Switchu.

Mortal Kombat 1 zebrał sporo pochlebnych opinii ze strony branżowych krytyków. Dwa dni po oficjalnym debiucie wyczekiwanej produkcji tytuł zgarnął większość pozytywnych recenzji również na Steamie (współczynnik 76% pozytywnych wpisów), co pokazuje, że mówimy raczej o udanym dziele.

Niestety nie wszystko poszło po myśli twórców z NetherRealms. Największą bolączka Mortal Kombat 1 jest wydanie tej gry na przenośnej konsoli Nintendo Switch. Mamy w tym przypadku do czynienia z opłakaną oprawą wizualną i kiepsko wyglądającymi animacjami. Dodatkowo występuje spora liczba problemów technicznych m.in. spadki płynności podczas rozgrywki i problemy z synchronizacją, a gdyby tego były mało, to uświadczymy jeszcze długich czasów ładowania ekranu.

Reklama

W konsekwencji na Metacriticu redakcja Nintendo Life przyznała MK 1 na Switchu ocenę 40/100, natomiast IGN "docenił" to wydanie mierną notą 30/100. Czarę goryczy przelewa jeszcze jeden fakt - za nowego Mortala na handheldzie od Nintendo zapłacić musimy, w przeliczeniu na polską walutę, ok. 300 złotych.

Na szczęście producenci z NetherRealms są świadomi problemów, jakie występują. Sam szef studia, Ed Boon, ujawnił w wywiadzie z BBC, że wszelkie znane bolączki zostaną naprawione. "Wiele poruszonych kwestii zostanie na pewno rozwiązanych. Byłoby idealnie, gdybyśmy wypuścili wersję, której absolutnie chcieliśmy. Ale wszystko, z czym mieliśmy problem, znajduje się na naszej liście i zostanie naprawione" - obiecał.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mortal Kombat 1 | Nintendo Switch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy