Monstrum 2: Horror sprzed dwóch lat do zdobycia za darmo!

Każdego roku na rynku gier wideo pojawia się mnóstwo horrorów. Jest to aktualnie jeden z najbardziej popularnych gatunków w gamingu i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Monstrum 2 jest kolejnym z takich tytułów. Produkcja jednak nie spełniła oczekiwań graczy i teraz twórcy dokonują bardzo radykalnego ruchu.

Monstrum 2 zapowiadało się interesująco

Na rynku gier wideo każdego roku pojawia się wiele tytułów z gatunku survival horrorów. Dlatego też ten obszar gamingu jest bardzo trudny dla developerów, by wybić się i zaskarbić sobie sympatię graczy. Potencjalni nabywcy gier mają ogromne pole do wyboru i dlatego wiele projektów gier grozy ponosi mniejszą lub większą porażkę. Obiecująco zapowiadającym się projektem miała być gra Monstrum 2. Pierwsze wieści o produkcji studia Junkfish pojawiły się już w styczniu 2021 roku. Wówczas zapowiedziana była wersja we wczesnym dostępie. Ostatecznie gra miała swoją premierę 6 stycznia 2022 roku. Twórcy ją zapowiadali w następujący sposób:

Reklama

Wydawało się zatem, że Monstrum 2 może odnieść sukces. Proceduralnie generowany świat zawsze powoduje, że gracze nie nudzą się tak szybko mapą, jak to może stać się w innych produkcjach. Niestety jednak tytuł poniósł sporą porażkę. W szczycie popularności w grze nie pojawiło się jednocześnie nawet 1000 osób. Oceny produkcji również są, delikatnie mówiąc - mizerne. Teraz twórcy gry postanawiają dokonać bardzo radykalnego ruchu.

Monstrum 2 za darmo. Bonusy dla starszych posiadaczy gry

Team Junkfish próbował walczyć o grę i regularnie aktualizował zawartość produkcji. To jednak nie przyciągało za bardzo graczy. W związku z tym deweloperzy mieli ogromny problem z tym, że rozwijali Monstrum 2, lecz było to niezauważalne na rynku lub bardzo nisko oceniane. Teraz producenci postanowili dokonać bardzo radykalnego kroku. Przenieśli grę do systemu free to play, czyli od teraz jest ta produkcja dostępna zupełnie za darmo.

Każdy może sobie ją pobrać na komputer i przetestować. Wadą nowego komunikatu w sprawie Monstrum 2 jest to, że według najnowszych zapowiedzi - gra nie będzie rozwijana. Dla graczy, którzy zdecydowali się wcześniej na kupno gry, Junkfish przygotował specjalne bonusy. Otrzymają oni 2500 kredytów w grze, za co można nabyć przedmioty kosmetyczne, które jednak nie będą miały wpływu na przebieg rozgrywki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: horrory | Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama