Reklama

Monster Hunter: World to najlepiej sprzedająca się gra w historii firmy Capcom

​Capcom podał nowe dane na temat rezultatów osiąganych przez Monster Hunter: World. Gra odniosła ogromny sukces - tytuł jest najlepiej sprzedającym się w historii wydawcy.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, dotychczasowy nakład produkcji przekroczył 7,5 miliona egzemplarzy. Wynik uwzględnia zarówno kopie wysłane do sklepów, jak i rozprowadzane za pośrednictwem usług dystrybucji cyfrowych.

To oznacza, że gra jest najlepiej sprzedającą się w historii Capcomu. Okazała się lepsza od poszczególnych odsłon innych znanych serii japońskiej spółki, w tym Resident Evil, Mega-Man, Dead Rising oraz Street Fighter.

Podstawowe założenia nie uległy zmianom względem poprzednich części - wcielamy się w łowcę polującego na zróżnicowane bestie. Twórcy jednak postanowili odświeżyć formułę zabawy, osadzając akcję w otwartym świecie, który zwiedzimy ze swobodą. Nie zabrakło oczywiście opcji rozgrywki sieciowej pozwalającej tropić kreatury we współpracy z innymi osobami.

Reklama

Monster Hunter: World dostępne jest na razie na dwóch platformach sprzętowych - konsolach Xbox One i PlayStation 4. W planach jest także edycja PC, która jednak ujrzy światło dzienne dopiero jesienią tego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje