Monster Hunter: World odniosło ogromny sukces

​Capcom podzielił się pierwszymi wynikami osiągniętymi przez Monster Huinter: World - kolejnej części serii traktującej o polowaniu na stwory. Okazuje się, że gra odniosła ogromny sukces.

Produkcja ukazała się w miniony piątek, 26 stycznia. Jak poinformowali przedstawiciele firmy, w trzy dni od premiery do sklepów wysłano 5 milionów egzemplarzy tytułu. Dane uwzględniają nie tylko wydania pudełkowe, ale i cyfrowe.

To rekord, ponieważ żadnej innej odsłonie cyklu nie udało się osiągnąć podobnego rezultatu w tak krótkim okresie czasu. Znaczny wpływ na wynik miał jednak fakt, że gra jest pierwszą częścią, która jednocześnie zadebiutowała na najważniejszych rynkach. Warto zaznaczyć, że nakład całej serii przekroczył 45 milionów egzemplarzy.

Reklama

Capcom zaznaczył, ze zamierza podjąć starania w celu zwiększenia sprzedaży. W planach jest szereg dodatkowych treści - zarówno płatnych, jak i darmowych. DLC rozbudują produkcję między innymi o nowe potwory i misje.

Podstawowe założenia nie uległy zmianom względem poprzednich części - wcielamy się w łowcę polującego na zróżnicowane bestie. Twórcy jednak postanowili odświeżyć formułę zabawy, osadzając akcję w otwartym świecie, który zwiedzimy ze swobodą. Nie zabrakło oczywiście opcji rozgrywki sieciowej pozwalającej tropić kreatury we współpracy z innymi osobami.

Monster Hunter: World dostępne jest na konsolach Xbox One i PlayStation 4. W planach jest też edycja PC, która jednak ujrzy światło dzienne dopiero jesienią.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Monster Hunter: World

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy