Reklama

Mod do Mortal Kombat 11 pokazuje sekrety aren

​Mortal Kombat 11 to pod wieloma względami klasyczna bijatyka, także w kwestii perspektywy: akcję obserwujemy z boku, bez zbędnych udziwnień czy kroków w bok czy trójwymiarowych plansz. Co by się jednak stało, gdyby na chwile przejąć kontrolę nad kamerą i zajrzeć w niedostępne zakamarki...

Takie pytanie postawił sobie youtuber "DennisNetwork", a efektem jest seria materiałów wideo, które prezentują ukryte obszary aren do walki. Jak się okazuje, graficy i projektanci przyłożyli się do pracy i przygotowali detale oraz obiekty nawet w miejscach, których standardowo wcale nie widać.

Widać jednak także pewne sztuczki, które służą nie tylko do oszczędzenia pracy, ale także liczby klatek na sekundę. Okazuje się bowiem, że widownia na planszy Tournament nie ma wcale nóg. Nie jest to jednak widownia pełna niepełnosprawnych - po prostu nogi są domyślnie ukryte za sceną.

Reklama

Dużo większe wrażenie na tej arenie robią za to znajdujące się z boków maszyny arcade, bogate w detale. Nie pominięto ani jednego przycisku, tekstury są czytelne i wysokiej rozdzielczości, a na ekranie wyświetlane są fragmenty rozgrywki z klasycznych odsłon tej zasłużonej serii.

Idąc dalej mamy stolicę Shang Tsunga, czyli Island Ruins. Tutaj widzimy dokładnie, jak rozmieszczono obiekty tworzące tło lokacji: ogromny zamek po lewej oraz szczyty górskie w oddali. Odjechanie kamerą na dalszą odległość ujawnia, że między nimi mamy tylko pustkę. Nad głowami są za to sępy.

Następny w kolejce jest Black Dragon Fight Club, gdzie możemy przyjrzeć się detalom butelek z alkoholem. Te nie są zbyt kreatywne: mamy sporo nazw pokroju Big G, Little B oraz Capital Bob. Żartem twórców wydaje się być jeden z widzów, korzystający z pisuary. Z zapiętym rozporkiem.

Listę zamyka Cyber Lin Kuei Assembly, gdzie elementy służące do montowania cyborgów pojawiają się na arenie znikąd. Dowiadujemy się także, że w robotach montuje się rzeczywiste kręgosłupy oraz mózgi. Interesujące podejście do technologii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy