Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Mod do Dragon Age: Origins naprawia błędy i przywraca usunięte treści

​Dragon Age: Origins wiecznie żywe. Produkcja w listopadzie świętować będzie dziesiąte urodziny, ale nadal cieszy się popularnością. Jeden z bardziej zaangażowanych miłośników tytuł wydał sporą modyfikację, która naprawia setki błędów i przywraca treści, który nie znalazły się w grze.

Modyfikacja dostępna jest oczywiści wyłącznie na PC. Stanowi na dobrą sprawę ogromną łatkę, radzącą sobie z imponującą liczbą 790 mniejszych i większych błędów w tytule BioWare. Co więcej, twórca - Qwinn - przywrócić sporo elementów, które znajdują się w plikach, lecz nie trafiły do gry.

Reklama

Mod debiutował w zamierzchłej przeszłości czerwca 2017 roku, lecz od tego czasu jest regularnie aktualizowany o kolejne poprawki i nowości. Poza bugami, mowa między innymi o przywróceniu trzech reakcji na zerwanie związku z Morrigan, Zevranem oraz Lelianą.

Do tego możliwość zamienienia Morrigan w apostatę, a do tego odzyskanie dialogów, których BioWare z jakichś powodów nie wstawiło do pełnej wersji gry, lecz nie usunęło z plików. Co więcej, Qwinn zdołał nawet znaleźć bardziej rozbudowaną wersję zadania Real Grimoire dla Flemeth.

Wśród usuniętych możliwości - teraz przywróconych przez moddera - jest też opcja oszczędzenia życia Madara Dace’a podczas walki przedstawicielem rasy krasnoludów, a nawet trzynaście nowych przedmiotów do znalezienia.

Twórca dodaje równocześnie, że nie zamierza w żaden sposób modyfikować mechaniki walki, uznawanej przez wielu graczy za słaby element produkcji, a także starzejącej się oprawy graficznej czy tekstur, które już w okresie premiery nie wyglądały najlepiej.

"Proszę zauważyć, że moim celem jest naprawienie błędów, nie dostosowanie gry do moich upodobań. Zmieniam coś wyłącznie, jeśli wierzę, że taki był oryginalny zamysł twórców. Innymi słowy: naprawiam błędy" - wyjaśnia Paul "Qwinn" Escalona.

Dowiedz się więcej na temat: Dragon Age: Origins

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje