Mod do Civilization VI przywraca grafikę z Civ V

​Civilization VI to udana produkcja, lecz wielu graczy przyznaje, że Civilization V było lepsze. Mowa nie tylko o innych mechanikach, takich jak brak podziału na dzielnice w tej nowszej odsłonie, ale także oprawie graficznej, która w Civ VI zmieniła się nie do poznania, zamieniając realizm na akwarelę.

Wielu fanów uważa, że poważny, realistyczny wygląd Civilization V lepiej pasował do produkcji opowiadającej o przejmowaniu kontroli nad światem. Tymczasem Civilization VI jest bardziej kolorowe, kreskówkowe i pastelowe, co wielu osobom nie przypadło zbytnio do gustu.

Teraz sytuację można odwrócić za pomocą pomysłowej modyfikacji, przygotowanej przez samego dyrektora artystycznego najnowszej odsłony, Briana Busattiego. Ten chciał udowodnić, jak potężne są narzędzia do tworzenia modyfikacji wbudowane w tytuł - nie używał żadnych dodatkowych narzędzi.

Reklama

Jak wynika z opisu, deweloper podmienił zdecydowaną większość tekstur, by te przypominały właśnie Civilization V, co - jak można się domyślić - znacząco modyfikuje wygląd produkcji. Powody do zadowolenia powinni mieć zwłaszcza fani realizmu, ponieważ całość traci kreskówkowy ton.

Darmowe rozszerzenie pod nazwą Environment Skin znaleźć można w Warsztacie na Steamie. Modyfikacja wspiera także wszystkie wydane dotychczas rozszerzenia, włącznie z tym najnowszym, znacząco modyfikującym zabawę i systemy rozgrywki, a więc Gathering Storm.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Civilization VI

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy