Reklama

Mobilny Steam Link pozwoli grać w produkcje z PC na smartfonach i tabletach

​Przedstawiciele Valve ujawnili mobilną wersję Steam Link - aplikacji, która umożliwi transmitowanie rozgrywki z PC do smartfonu lub tabletu.

Zasada działania będzie taka sama, jak sprzętowej przystawki podłączanej do telewizora oraz programu skierowanego do posiadaczy odbiorników Samsung Smart TV. To oznacza, że prześle - w czasie rzeczywistym - obraz z uruchomionej na komputerze osobistym produkcji do urządzenia z systemem iOS lub Android.

Oczywiście transmisja odbędzie się w ramach sieci lokalnej. Posiadacze platform mobilnych do zabawy wykorzystają kontroler Steam Controller lub bezprzewodowy pad MFI. Na razie jednak nie wiadomo, czy aplikacja umożliwi sterowanie za pomocą ekranu dotykowego.

Reklama

Steam Link na sprzęcie działającym pod kontrolą iOS i Androida zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu - 21 maja. Zainteresowani pobiorą program za darmo z poziomu cyfrowych sklepów AppStore oraz Google Play.

To nie wszystko, ponieważ w planach jest także mobilne Steam Video, które - zgodnie z nazwą - pozwoli oglądać na smartfonach i tabletach filmy zakupione na platformie Valve (poprzez transmitowanie w czasie rzeczywistym lub w trybie offline). Aplikacja ukaże się latem, choć dokładnej daty premiery nie przedstawiono.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy