Reklama

Mobilne GTA: San Andreas ma kilka dodatkowych kodów

​Kto nie grał w Grand Theft Auto: San Andreas na kodach, niech pierwszy rzuci kamień! Niektóre z nich - jak HESOYAM - pamiętamy do dzisiaj. Okazuje się, że mobilna konwersja produkcji skrywa kilka niespodzianek, w tym dostęp do kilku dodatkowych cheatów, które pozostawały ukryte na PC.

O sprawie informuje popularny youtuber "Vadim M", który razem z grupą twórców modyfikacji przygotował materiał wideo na ten temat. Specjaliści dokładnie przeczesali kod źródłowy produkcji, który jakiś czas temu trafił do sieci, znajdując w nim właśnie kilka kodów, których nie ma na PC.

Skąd się jednak wzięły? Okazuje się, że odpowiedzialne za konwersję War Drum Studios dodało kilka własnych narzędzi deweloperskich i cheatów podczas prac, zapewne w celu łatwiejszego testowania. Jednocześnie zepsuto jednak oryginalny system kodów, więc ich wpisanie może być problemem.

Reklama

Jak już wspomniano, kodów tych nie ma na PC czy PS2, więc jedynym sposobem na ich wpisanie podczas rozgrywki jest podłączenie klawiatury do urządzenia mobilnego i próbowanie w ten sposób. Następnie trzeba już wpisywać określone kombinacje liter, co dobrze znamy z innych cheatów.

Co znajdziemy wśród nowości? Dla przykładu jest choćby "scriptbypass", czyli - w wolnym tłumaczeniu - "obejście skryptu". Ten kod natychmiast kończy - z powodzeniem - aktywną misję czy aktywność. Od razu widać, że służyło to zapewne testerom do szybszego przechodzenia gry.

Pewną ciekawostką może być fakt, że San Andreas na Androida ujawniło po raz pierwszy, jak naprawdę powinno wpisywać się kody do gry. Otóż w wersji PC wpisywaliśmy korespondujący kod hash, na przykład HESOYAM. Okazało się jednak, że poprawna nazwa to INEEDSOMEHELP.

Tak samo z równie popularnym blokowaniem liczby gwiazdek. W wersji PC niemal z pamięci wpisywaliśmy zawsze AEZAKMI, ale okazuje się, że robiliśmy to źle, ponieważ poprawna nazwa tego użytecznego kodu to znacznie bardziej sensowne IDOASIPLEASE (ang. robię, co chcę).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje