Mobilna odsłona Fortnite: Battle Royale generuje ogromne przychody

Wygląda na to, że wydanie Fortnite: Battle Royale na urządzeniach mobilnych było dla Epic Games bardzo dobrą decyzją. W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje na temat generowanych przez produkcję pieniędzy.

Firma analityczna Sensor Tower opublikowała dane na temat osiąganych przez grę przychodów. Eksperci twierdzą, że dotychczas tytuł w edycji na smartfony i tablety wypracował ponad 15 milionów dolarów, z czego 10,5 miliona dolarów trafiło bezpośrednio do rak twórców.

Warto zaznaczyć, że powyższe kwoty wygenerowano w zaledwie 20 dni od debiutu wczesnej wersji wydania mobilnego. Oczywiście największy wzrost zanotowano tuz po tym, gdy strzelankę udostępniono wszystkim zainteresowanym.

Z danych Sensor Tower wynika, że duża część sumy pochodzi od Amerykanów. Gracze z USA w terminie 30 marca-6 kwietnia na zabawę wydali 6,4 miliona dolarów. Dla porównania: w tym samym okresie na najpopularniejsze dotychczas Candy Crush Saga, Clash of Clans i Pokemon GO przeznaczono odpowiednio 5,8 miliona dolarów, 4,1 miliona dolarów i 2,7 miliona dolarów.

Reklama

Osiągane przez mobilne Fortnite: Battle Royale rezultaty w nadchodzących tygodniach jeszcze się zwiększą. Produkcja obecnie dostępna jest tylko na urządzeniach z systemem iOS - posiadacze sprzętu z Androidem na swoją wersję muszą poczekać.

Analitycy uważają, że do tej pory strzelankę pobrało ponad 11 milionów osób. Tytuł bazuje na modelu F2P - rozgrywka jest darmowa, choć pojawiła się opcja dokonywania opcjonalnych płatności. To właśnie mikrotransakcje są źródłem przychodów.

Fortnite: Battle Royale w wydaniu przygotowanym z myślą o smartfonach i tabletach składa się z tych samych treści co edycje PC, Xbox One i PlayStation 4. Zmianie uległo oczywiście sterowanie, które dostosowano do ekranów dotykowych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy