Reklama

Ministerstwo Cyfryzacji organizuje "Grarantannę"

​Ministerstwo Cyfryzacji organizuje nietypową akcję na czas zarazy. Mowa o inicjatywie o nazwie "Grarantanna", przeznaczonej głównie dla młodszych osób, które nie mogą obecnie wychodzić do szkoły, ze względu na panującą w kraju epidemię koronawirusa. W planach są gry i zabawy.

"Uwaga uczniowie! Postanowiliśmy zadbać o to, aby w najbliższym czasie atrakcji Wam nie zabrakło. Udowodnimy, że nieplanowany pobyt w domu nie musi być nudny. I właśnie po to obejmujemy Was... GRARANTANNĄ!" - czytamy w ogłoszeniu opublikowanym na oficjalnej stronie.

Czym jest Grarantanna? Opisując w skrócie, jest to cykl różnego typu aktywności internetowych. Żeby było łatwiej, znaleźć je w jednym miejscu - na stronie www.grarantanna.pl Twórcy akcji codziennie będą publikować tutaj kolejne wyzwania, dzięki którym "czas w domu minie szybko i aktywnie".

Reklama

"A co dla Was przygotowaliśmy? Oto tylko kilka przykładów: sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu. A jeśli konkursy, to także nagrody!" - czytamy w opisie inicjatywy.

Na dobry początek jest między innymi quiz historyczny, który podobno nie powinien sprawić trudności nikomu, kto ukończył dziesięć lat. Dla najlepszych zawodników przygotowano nawet nagrody - zestawy planszowych gier historycznych. Gra trwa do 27 marca, do godziny 20:00.

Plany na przyszłość obejmują znacznie więcej atrakcji, w tym sesje RPG. Zapisy i program sesji zostały już opublikowane na stronie Gwarantanny, a pierwsze sesje odbędą się 19 marca o godz. 15:00. Jest też webinar "Prezentacja na 6!", gdzie dowiemy się, jak najlepiej budować prezentacje.

Do tego sesja webinarów "Rób Gry Wideo". Tutaj tematyki zapewnie nie trzeba chyba przedstawiać. Ta seria wystartowała w piątek, 20 marca, o godzinie 14:00. Organizatorzy szykują też sieciowy Game Jam, czyli konkurs tworzenia gier elektronicznych, a także specjalny serwer Minecraft z konkursem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy