Minimal Affect to zaskakująco rozbudowana parodia Mass Effect

​Raczej mało znane w branży gier firmy Toadman Interactive, Sold Out oraz EG7 zapowiedziały w piątek całkiem interesującą produkcją - Minimal Affect. Jak sugeruje już sam tytuł, mamy do czynienia z parodią Mass Effect od Electronic Arts, ze sporą liczbą żartów także z innych licencji science-fiction.

"Wciel się w dowódcę zespołu kadetów o wątpliwych umiejętnościach, którego członkowie są zapewne psychicznie chorzy, lecz z całą pewnością całkiem charyzmatyczni, podczas ich czysto przypadkowej podróży przez Drogę Mleczną" - czytamy na oficjalnej stronie produkcji.

Dowódcą i postacią gracza jest Komandor Creed, czyli oczywiście odpowiednik Komandora Sheparda. "Czarujący, uzdolniony, heroiczny. Tymi słowami można było opisać Komandora, zanim jego twarz weszła w bliskie relacje z kulą z pistoletu" - opisują twórcy, nawiązując do fabuły Mass Effect 3.

Reklama

Jest też dysponująca mocami psionicznymi K’iara. Ma nawet niebieską skórę, żeby nikt nie miał żadnych wątpliwości, że to Liara. Do tego pseudo-kroganin Bruise, a także Larry, czyli człowiek-mucha. Zespół uzupełnia Redshirt, który jest już wyraźnym nawiązaniem do serii Star Trek.

Mogłoby się wydawać, że mamy do czynienia z mało zaawansowaną parodią, lecz wystarczy rzut oka na poniższy trailer, by zdać sobie sprawę, że to całkiem zaawansowany projekt. Jak na żarty z Mass Effect przystało, akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Jest nawet strzelanie zza osłon.

Humor nie jest może najwyższych lotów, a oprawa jest kreskówkowa, lecz to chyba część uroku produkcji. Interfejs niemal żywcem przeniesiono z Mass Effect, z tarczą i punktami zdrowia na dole i stanem przeciwnika na górze - fani powinni czuć się jak w domu z Komandorem Creedem.

Za prace odpowiada wspomniane Toadman Interactive, który równolegle zajmuje się także kontynuacją serii Project I.G.I. Sold Out to brytyjska firma wydawnicza, która zapewne finansuje prace, a EG7 to właściciele obu wymienionych podmiotów. Wszystko zostaje więc w rodzinie.

Premierę Minimal Effect zaplanowano wstępnie na 2021 rok, na PC oraz "większość głównych platform konsolowych", co oznacza zapewne także sprzęt nadchodzącej generacji, a więc PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Więcej szczegółów mamy otrzymać w nadchodzącej przyszłości.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy