Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Minimal Affect to zaskakująco rozbudowana parodia Mass Effect

​Raczej mało znane w branży gier firmy Toadman Interactive, Sold Out oraz EG7 zapowiedziały w piątek całkiem interesującą produkcją - Minimal Affect. Jak sugeruje już sam tytuł, mamy do czynienia z parodią Mass Effect od Electronic Arts, ze sporą liczbą żartów także z innych licencji science-fiction.

"Wciel się w dowódcę zespołu kadetów o wątpliwych umiejętnościach, którego członkowie są zapewne psychicznie chorzy, lecz z całą pewnością całkiem charyzmatyczni, podczas ich czysto przypadkowej podróży przez Drogę Mleczną" - czytamy na oficjalnej stronie produkcji.

Reklama

Dowódcą i postacią gracza jest Komandor Creed, czyli oczywiście odpowiednik Komandora Sheparda. "Czarujący, uzdolniony, heroiczny. Tymi słowami można było opisać Komandora, zanim jego twarz weszła w bliskie relacje z kulą z pistoletu" - opisują twórcy, nawiązując do fabuły Mass Effect 3.

Jest też dysponująca mocami psionicznymi K’iara. Ma nawet niebieską skórę, żeby nikt nie miał żadnych wątpliwości, że to Liara. Do tego pseudo-kroganin Bruise, a także Larry, czyli człowiek-mucha. Zespół uzupełnia Redshirt, który jest już wyraźnym nawiązaniem do serii Star Trek.

Mogłoby się wydawać, że mamy do czynienia z mało zaawansowaną parodią, lecz wystarczy rzut oka na poniższy trailer, by zdać sobie sprawę, że to całkiem zaawansowany projekt. Jak na żarty z Mass Effect przystało, akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Jest nawet strzelanie zza osłon.

Humor nie jest może najwyższych lotów, a oprawa jest kreskówkowa, lecz to chyba część uroku produkcji. Interfejs niemal żywcem przeniesiono z Mass Effect, z tarczą i punktami zdrowia na dole i stanem przeciwnika na górze - fani powinni czuć się jak w domu z Komandorem Creedem.

Za prace odpowiada wspomniane Toadman Interactive, który równolegle zajmuje się także kontynuacją serii Project I.G.I. Sold Out to brytyjska firma wydawnicza, która zapewne finansuje prace, a EG7 to właściciele obu wymienionych podmiotów. Wszystko zostaje więc w rodzinie.

Premierę Minimal Effect zaplanowano wstępnie na 2021 rok, na PC oraz "większość głównych platform konsolowych", co oznacza zapewne także sprzęt nadchodzącej generacji, a więc PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Więcej szczegółów mamy otrzymać w nadchodzącej przyszłości.

Dowiedz się więcej na temat: Minimal Affect

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje