​Miniclip kończy działalność i zamyka serwery. Koniec pewnej historii

Nastała historyczna chwila. Miniclip kończy działalność po ponad dwóch dekadach prężnego działania. W serwisie dostępne zostaną tylko dwie gry - 8 Ball Pool oraz Agario.

Miniclip debiutował na początku obecnego wieku i niemal od razu stał się synonimem dzieciństwa wielu. Portal udostępniał setki gier, z których większość wykorzystywała technologię Adobe Flash i Shockwave. Oczywiście w produkcje te mogliśmy grać na stronie, więc wystarczyło tylko kilka kliknięć, by przystąpić do rozgrywki.

Miniclip posiadał szeroki wachlarz gier, od kooperacyjnych, przez strategiczne, wojenne, zręcznościowe, kończąc na licznych produkcjach z gatunku fabularnych. W tamtym czasie Adobe Flash był dosyć nową i stale rozwijającą się technologią, więc serwis znany lub chociaż kojarzony był niemal przez każdego.

Reklama

Miniclip przestaje działać

Od pewnego czasu właściciele portalu zauważyli jednak spore spadki w codziennym ruchu. Miniclip przestał generować oczekiwany przychód, a trendu zmniejszającej się populacji graczy nie dało się pominąć. Oczywiście w dużej mierze wpływ na to miało globalne wycofanie Adobe Flash pod koniec 2020 roku. Właśnie w tym czasie technologia ta ostatecznie przeszła do lamusa.

Spory wkład miał również wzrost znaczenia gier mobilnych, które w ogólnym rozrachunku branży zaczynają powoli grać pierwsze skrzypce. I to właśnie na tym segmencie zamierzają skupiać się teraz właściciele Miniclipa. Ich dalekosiężne plany obejmują rozwój m.in. własnych gier mobilnych.

Jeśli zaś chodzi o samego Miniclipa, to wszystkie usługi i gry zostają wyłączone z wyjątkiem 8 Ball Pool oraz Agario - dwóch największych marek dostępnych w serwisie. Podzielcie się w komentarzach, jakie wy macie wspomnienia z opisywanym tutaj portalem.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy