Reklama

Minecraft: Wersje konsolowe najpopularniejsze

Znak czasów? Chyba tak - Minecraft zadebiutował na PC i to właśnie ta wersja była dotąd najpopularniejszą. Ale już nie jest.

Przedstawiciele studia Mojang ujawnili, że wydania konsolowe gry sprzedały się w sumie lepiej niż edycja komputerowa. Tyle, że nie jest to takie proste, jak się wydaje. Takimi rewelacjami podzielił się na Twitterze Patrick Geuder Saga ze studia Mojang.

Wyjawił, że konsolowe edycje Minecrafta znalazły w sumie więcej nabywców niż wydania na PC i Maki. Warto jednak zwrócić uwagę na jeden istotny szczegół - produkcja dostępna jest w sumie na trzech konsolach (X360, PS3 i Vicie).

Nic więc dziwnego, że łącznie wersje na te platformy sprzedały się lepiej niż wydanie komputerowe. Jeśli jednak rozbijemy wyniki na poszczególne urządzenia, to blaszak dominuje.

Reklama

Na wszystkich platformach gra sprzedała się łącznie w 54 milionach egzemplarzy. Pogratulować wyników. Nic też dziwnego, że developerzy wydają swoje flagowe dzieło na kolejnych urządzeniach - niedawno potwierdzono, że w sierpniu gra pojawi się także na XBO i PS4.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama