Reklama

Minecraft w wersji PC z 30 milionami sprzedanych egzemplarzy

​Studio Mojang poinformowało, że Minecraft sprzedał się w nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy, jeśli wziąć pod uwagę tylko oryginalną odsłonę na PC. Tym samym słynna produkcja o układaniu sześcianów stała się jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii komputerów.

Oczywiście, Minecraft jest dostępny także na całym szeregu innych platform konsolowych oraz mobilnych, więc łączna sprzedaż jest znacznie wyższa. Nie znamy oficjalnych danych, lecz mowa o ponad 150 milionach kopii, co daje tytułowi drugie miejsce na liście bestsellerów wszech czasów.

Na pierwszym miejscu zestawienia jest Tetris, ale w przypadku tej klasycznej produkcji bardzo trudno szacować konkretne dane, ze względu na mnogość klonów i przeróżnych wersji. Na drugim miejscu jest właśnie Minecraft, zaraz przed Grand Theft Auto 5 z co najmniej 100 milionami egzemplarzy.

Reklama

Wii Sports to 82,86 mln sztuk, głównie ze względu na dodawanie kopii gry do każdego egzemplarza konsoli Wii, która cieszyła się bardzo dużą popularnością. Piąte jest PlayerUnknown's Battlegrounds z 50 milionami sprzedanych egzemplarzy, przed Pokémon Red/Green/Blue/Yellow z 47,5 mln.

List bestsellerów wszech czasów udowadnia zwłaszcza, jak dużym zainteresowaniem cieszyła się konsola Wii. Na liście jest jeszcze Wii Fit oraz Wii Fit Plus (43,8 mln), Mario Kart Wii (37,1 mln), Wii Sports Resort (33,1 mln), czy New Super Mario Bros. Wii (30 mln) i Wii Play (28 mln).

Minecraft pozostaje aktywnie wspierany na PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch oraz New Nintendo 3DS. Jest też osobna odsłona mobilna na przeróżne urządzenia przenośne: nie tylko na standardowe telefony i tablety z iOS oraz Androidem, ale też - na przykład - na Amazon Fire TV.

Wersję X360 wydano 9 maja 2012 roku, ponad sześć lat temu. Na PlayStation 3 trzeba było czekać nieco dłużej, bo do 17 grudnia 2013 roku - twórcy kończą więc wsparcie dokładnie na piąte urodziny. PS Vita to debiut 14 października 2014 roku, a na Nintendo Wii U gra trafiła w grudniu 2015 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy