Minecraft - powstają dwie zupełnie nowe gry

​Przynajmniej dwie. Studio Mojang aktywnie pracuje nad rozwojem najpopularniejszej gry na świecie.

Deweloper tworzy aktualnie co najmniej dwa zupełnie nowe tytuły osadzone w uniwersum Minecrafta, niezwiązane w żaden sposób z główną odsłoną ani ze spin-offem Minecraft Dungeons - informują źródła serwisu Windows Central.

To, że Mojang rozszerzy w przyszłości ofertę gier z cyklu Minecraft, to naturalna kolej rzeczy. W końcu to kura znosząca złote jaja. Minecraft od premiery w listopadzie 2011 roku sprzedał się już w nakładzie 238 milionów egzemplarzy. Ten wynik zapewnia mu pierwsze miejsce na liście światowych bestsellerów. Jako ciekawostkę dodajmy, że znajdujące się na drugiej lokacie Grand Theft Auto V rozeszło się do tej pory w "zaledwie" 150 milionach kopii. A co dopiero zajmujący trzecie miejsce Tetris - 100 milionów.

Reklama

W 2014 roku doszło do jednej z najgorętszych transakcji w historii branży gier wideo. Microsoft kupił markę Minecraft wraz z zespołem twórców, Mojang, za - bagatela - 2,5 miliarda dolarów. Czyli prawie 10 miliardów złotych.

Microsoft nie może liczyć na gwarancję sukcesu. Nie każda gra osadzona w uniwersum Minecrafta odnosi sukces. Na przykład spin-off zatytułowany Minecraft Earth zakończył żywot w czerwcu tego roku (jednym z głównych powodów była pandedmia koronawirusa, która utrudniała zabawę, polegającą w głównej mierze na przemieszczaniu się po świecie i wykorzystującą przy tym techniką rzeczywistości rozszerzonej). Jednak Minecraft Dungeons osiągnął już całkiem przyzwoity wynik sprzedaży. Gracze sięgnęli w sumie po 10 milionów kopii tego hack'n'slasha.

O powstających grach w uniwersum Minecrafta na tę chwilę nic nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Mojang planuje rozwijać markę znacznie szerzej. Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że studio chce stworzyć film oraz serial.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama