Reklama

Minecraft: Nowa sztuczka znacznie przyspiesza uprawę roślin

​Gracz, który poświęcił swoje minecraftowe życie na uprawę roślin, postanowił nauczyć innych graczy, jak efektywnie zbierać plony.

Gracze Minecrafta przez 10 lat, podczas których gra zyskiwała coraz większą popularność, byli w stanie zoptymalizować większość czynności, które wymagane są do szybkiego budowania czy pozyskiwania zasobów. Wygląda jednak na to, że Minecraft cały czas skrywa sekrety, a kolejni kreatywni gracze wynajdują coraz to nowe sposoby na ułatwienie sobie gry.

Jednym z obszarów Minecrafta, który do tej pory nie był zbyt mocno eksplorowany, jest rolnictwo. Wydawać by się mogło, że wszystko, co gracze muszą zrobić, aby uprawiać ziemię, to skopać ją, zasiać nasiona, podlać i czekać. Są jednak gracze, których inwencja przebiła nawet twórców trójpolówki. Jeden z graczy pokazał na Reddicie trik, dzięki któremu jednym ruchem ręki zbiera całe pole uprawne.

Reklama

Ruch ręki, czy brak światła?

Użytkownik Reddita TabbyLV pokazał podziemną uprawę, którą najpierw zabudował tak, że nie było z niej wyjścia, a następnie usunął wszystkie pochodnie, które oświetlały pomieszczenie. Następnie jednym ruchem ręki zebrał całe pole pszenicy.

Większość widzów klipu była dość mocno skołowana i nie wiedziała, z czym to jest związane. Okazuje się, że uprawa eksploduje z powodu braku światła. Usunięcie pochodni sprawiło, że wszystko, co rosło, zostało zniszczone, a na ziemi pozostały zbiory, które wystarczy podnieść.

Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują w krótkim czasie zebrać obfite plony swojej rolniczej pracy. Ciekawe, ile jeszcze podobnych sekretów czeka na odkrycie?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama