Reklama

Minecraft na PlayStation 4 z obsługą PS VR

​Mojang Studios zapowiedziało specjalną aktualizację do Minecrafta na PS4, która zapewni kompatybilność gry ze sprzętem PS VR.

Minecraft otrzyma bezpłatną aktualizację, w ramach której będzie można zagrać w popularną grę z wykorzystaniem PlayStation VR. Update pojawi się jeszcze we wrześniu. Chociaż tytuł Mojang Studios jest dostępny na innych platformach dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (cztery lata temu trafił na Oculus Rift), tak dotychczas omijał urządzenie Sony.

Mojang udostępnił również zrzuty ekranu prezentujące Minecrafta w wydaniu na PS VR. Deweloperzy twierdzą, że będzie to dokładnie ta sama edycja, która dostępna jest obecnie w sprzedaży i nie została w żaden sposób wybrakowana.

Reklama

Jest wprawdzie kilka drobnych poprawek, ale dotyczą one głównie interfejsu i konfiguracji VR. Gracze będą mogli poruszać się i podejmować działania za pomocą kontrolera PS4, rozglądając się wokół z wykorzystaniem gogli PS VR. Mojang twierdzi, że gra otrzyma dwa oddzielne tryby, Immersive i Living Room, aczkolwiek nie zdradzono tutaj większych detali. Minecraft nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem, mimo że ma ponad dekadę.

Na początku tego roku Microsoft, który przejął Mojang w 2014 roku, powiedział, że sprzedaż gry na różnych platformach przekroczyła 200 milionów, a jej statystyki poprawiły się podczas pandemii COVID-19, na której notabene korzysta cała branża gier wideo. Przy okazji należy wspomnieć, że ojciec Minecrafta, szwedzki programista Markus "Notch" Persson skasował konto na Twitterze w wyniku zakładu z pewnym youtuberem.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy