Minecraft: Mojang pozwane w sprawie planszy stworzonej przez fana

Głupota amerykańskich firm wydaje się nie mieć granic.

Niejakie Putt-Putt, spółka będąca dostawcą miniaturowych pól golfowych na terenie USA, pozwała bowiem Mojang w sprawie bezprawnego wykorzystania jej nazwy w jednej z plansz w Minecrafcie. Tyle tylko, że... została ona stworzona przez fanów.

Prawnicy Putt-Putt wysłali do Mojanga list, który został potem opublikowany przez Notcha na Twitterze. Twierdzą w nim, że developerzy bezprawnie wykorzystali nazwę firmy i jej logo w planszy odwzorowującej stworzone przez Amerykanów miniaturowe pole golfowe. Oczywiście spółka domaga się usunięcia tej lokacji.

Tyle tylko, że tak naprawdę Mojang nie ma z tym nic wspólnego - mapy nie stworzyli ludzie Notcha, a fani. Problem w tym, że prawnicy Putt-Putt wydają się nie wiedzieć, jak funkcjonuje Minecraft. Jedynym sposobem na ich wygraną jest udowodnienie, że Mojang dostarczył niekompletną grę, co zmusiło graczy do jej naprawienia, a przez to - złamania prawa autorskiego. To jest jednak bardzo trudne.

Podobny list w sprawie Minecrafta w wersji na X360 otrzymał Don Mattrick, który do niedawna pracował dla Microsoftu. Jest on raczej jednak spóźniony - ten pan od kilku dni szefuje Zyngą. A poniżej znajdziecie film prezentujący wspomnianą lokację:

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy