Minecraft kończy bieg na starszych platformach

​Nadchodzi koniec pewnej epoki. Minecraft w wersjach na PlayStation Vita, PS3, Nintendo Wii U oraz Xbox 360 doczeka się wkrótce ostatniej aktualizacji. Gra pozostanie oczywiście dostępna na tych platformach, lecz nie należy spodziewać się już nowych treści oraz łatek naprawiających błędy.

Firma 4J Studios, odpowiedzialna za wydania konsolowe, ogłosiła na Twitterze, że X360 od Microsoftu doczekał się już ostatniego patcha, a wydania PlayStation Vita, PS3 oraz Nintendo Wii U zostaną zaktualizowane najpóźniej dzisiaj, 19 grudnia.

"Trudno nie poczuć nostalgii podczas pakowania zestawów deweloperskich konsol Xbox 360, PS3, PS Vita oraz Wii U. Podzielcie się najlepszymi wspomnieniami z sześciu ostatnich lat spędzonych z Minecraftem na tych konsolach" - napisano w komunikacie w serwisie społecznościowym Twitter.

Ostatnia aktualizacja Minecrafta różni się nieco nazwą w zależności od platformy sprzętowej. Na PlayStation Vita oraz PS3 łatkę oznaczono numerem 1.83, na Nintendo Wii U jest to patch 42, podczas gdy na X360 można spodziewać się określenie Title Update 73. To tylko potwierdza, jak skomplikowane jest wspieranie tak dużej liczby urządzeń.

Reklama

Finałowe nowości i poprawki są dość skromne. Dodano zestaw treści pod nazwą Koszmar Przed Świętami, a do tego załatano problem z obszarami śnieżnymi, z barierą na mapie z samouczkiem oraz kłopot z dynamitem eksplodującym nieopodal wybudowanego przez gracza płotu.

Minecraft pozostaje aktywnie wspierany na PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch oraz New Nintendo 3DS. Jest też osobna odsłona mobilna na przeróżne urządzenia przenośne: nie tylko na standardowe telefony i tablety z iOS oraz Androidem, ale też - na przykład - na Amazon Fire TV.

Wersję Xbox  360 wydano 9 maja 2012 roku, ponad sześć lat temu. Na PlayStation 3 trzeba było czekać nieco dłużej, bo do 17 grudnia 2013 roku - twórcy kończą więc wsparcie dokładnie na piąte urodziny. PS Vita to debiut 14 października 2014 roku, a na Nintendo Wii U gra trafiła w grudniu 2015 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama