Minecraft Earth: Pierwszy gameplay przyszłego AR-owego hitu

​Ponad 10-letnia gra Notcha pozostaje niedoścignionym fenomenem. Przez ostatnią dekadę tytuł ten bił kolejne rekordy popularności, ostatecznie stając się najlepiej sprzedającą się grą w historii (najprawdopodobniej).

Produkcja nie przestaje przy tym rozszerzać swoich włości i stara się zaatakować każdą chyba dziedzinę życia - Minecrafta nie tylko jest obecny na pecetach i konsolach (gdzie romansował również z innymi gatunkami), ale również w książkach, zabawkach etc., a za jakiś czas i na wielkim ekranie. Już niedługo zaś opanuje ulice i parki za sprawą Minecraft Earth.

Mimo że zapowiedź tytułu z pewnością wzbudziła entuzjazm wśród fanów, to tradycyjnie nie pokazała, jak wyglądać będzie prawdziwa rozgrywka - z opisu produkcja brzmiała na jednak coś więcej niż prosty klony Pokemon GO. Na trwającym właśnie WWDC 2019, imprezie Apple, na której firma chwali się swoimi planami na przyszłość, w segmencie dotyczącym rzeczywistości rozszerzonej na scenie pokazano fragment rozgrywki z Minecraft Earth - rzecz jasna wyreżyserowany, ale jednocześnie dający wyobrażenie, jak mniej więcej będzie wyglądała zabawa w grze (całość konferencji możecie zobaczyć na stronie https://www.apple.com/apple-events/june-2019/ - fragment o Minecrafcie od 2:2:20).

Reklama

Wygląda to ciekawie, a miejscami nawet super, jednak wciąż nie umiem sobie wyobrazić, jak grać będziemy np. podczas spaceru. Na szczęście nie muszę długo czekać, żeby zobaczyć to na własne oczy - testy beta Minecraft Earth mają ruszyć już latem (zapisać się na nie można w tym miejscu: https://earth.minecraft.net/pl-pl/sign-up).

CD Action
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy