Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Minecraft Dungeons z akcją w stylu Diablo zadebiutuje w kwietniu

​Uniwersum popularnego Minecrafta stale się rozwija. Na imprezie Minecon w październiku ubiegłego roku zapowiedziano całkiem nową produkcję - Minecraft: Dungeons. W tym tytule zajmiemy się nie tyle budowaniem, co eksploracją podziemi w rzucie izometrycznym oraz zbieraniem skarbów.

Wczoraj podczas prezentacji X019 sprecyzowano, że nietypowa produkcja ukaże się w kwietniu przyszłego roku. Nie podano jeszcze konkretnego dnia. Lista platform docelowych obejmuje PC oraz wszystkie najpopularniejsze konsole, a więc PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Reklama

Nowa gra stawia więc w dużo większym stopniu na aspekt przygodowy, czerpiąc garściami z klasycznych przedstawicieli gatunku "dungeon crawler", by wymienić choćby Wizardry, The Bard's Tale oraz Might and Magic. Akcji nie obserwujemy jednak z oczy postaci, lecz z góry.

Za prace odpowiada mały oddział w szwedzkim studiu, zajmujący się projektem już od dłuższego czasu, dotychczas nieco "hobbystycznie". Plany rozrosły się jednak na tyle, że tytuł można wydać jako samodzielną grę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje