Minecraft dołączy do Xbox Game Pass

​Xbox Game Pass - usługa, która za określoną miesięczną opłatą gwarantuje dostęp do szeregu produkcji na Xbox One - stale się rozwija. Już wkrótce - od 4 kwietnia - w zestawie oferowanych tytułów pojawi się jedna z najpopularniejszych gier na świecie, a więc sam Minecraft.

W połowie ubiegłego roku gra polegające na mniej lub bardziej kreatywnym układaniu sześcianów mogła pochwalić się około 91 milionami aktywnych graczy każdego miesiąca, co zostawia Fortnite z niecałymi 80 milionami na odległym, drugim miejscu tego kluczowego zestawienia popularności.

Być może popularność Minecrafta nieco przygasła w ostatnich miesiącach, właśnie ze względu na przeniesienie się młodszych użytkowników właśnie do kolorowej strzelanki od Epic Games. Dlatego też oferowanie hitu w ramach Xbox Game Pass wydaje się być bardzo rozsądnym posunięciem.

Reklama

Zasada działania przepustki przypomina nieco filmowo-serialowy Netflix czy EA lub Origin Access należące do Electronic Arts. Osoby opłacające miesięczną subskrypcję - w Polsce kosztującą 39,99 zł - otrzymają dostęp do stale rosnącego katalogu, obejmującego obecnie ponad sto produkcji.

W każdym miesiącu pojawią się nowe gry, ale kilka dotychczasowych znika, by "wyrównać" ofertę, więc Minecraft nie musi pojawić się na stałe. Dla osób, które postanowią wykupić usługę jest też zniżka w wysokości 20% na zakup produkcji z katalogu na własność oraz inne bonusy.

Microsoft przejął produkcję wraz ze studiem Mojang w 2014 roku, płacąc za transakcję imponujące 2,5 miliarda dolarów. Obecnie produkcja dostępna jest nie tylko na PC i konsolach z rodziny Xbox, ale także na szeregu innych platform, włączając w to urządzenia mobilne, PlayStation 4 oraz Switch.

Czasy się zmieniają - gra w wydaniach PlayStation Vita, PS3, Nintendo Wii U oraz Xbox 360 doczekała się niedawno ostatniej aktualizacji. Tytuł pozostaje oczywiście dostępna na tych starszych platformach, lecz nie należy spodziewać się już nowych treści oraz łatek naprawiających błędy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft | Xbox Game Pass
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy