Minecraft doczekał się sporej aktualizacji

​Minecraft w wersji PC (Jave Edition) doczekał się sporej aktualizacji, którą twórcy ze studia Mojang opisują jako jedna z największych w historii tej popularnej produkcji. Wersja 1.14 to między innymi kusze oraz sporo nowości w generowanych losowo miasteczkach - włącznie z napadami na nie.

Na mapie pojawią się bowiem grupy uzbrojonych napastników, które atakować będą wioski zamieszkiwane przez postacie niezależne. Te w celach defensywnych mogą uderzać w dzwon, wzywając wszystkich mieszkańców do powrotu do bezpiecznych zabudowań.

Jeśli o kuszach mowa, to ten element arsenału może nie tylko strzelać ognistymi strzałami, ale zadaje także większe obrażenia niż łuki. Minusem jest mniejsza wytrzymałość, a więc częstsza konieczność naprawiania oręża lub też budowania nowych egzemplarzy do walki z potworami (i nie tylko).

Reklama

Są też zaklęcia nadające kuszom dodatkowe właściwości multishot rozdziela wystrzelony bełt na trzy odrębne pociski, piercing potrafi przelecieć przez strzelonego przeciwnika, raniąc także wrogów stojących za nim, a quick charge wydatnie skraca czas potrzebny na przeładowanie broni.

Jeśli o ładowaniu mowa, to proces ten wygląda w przypadku kuszy nieco inaczej - musimy przytrzymać przycisk tak długo, jak nasza postać będzie naciągała cięciwę. Jak można się domyślać, strzelanie z kuszy wypada znacznie wolniej niż w przypadku szybkostrzelnego łuku.

Wróćmy na chwilę do przemierzających teren bandziorów. Ci zorganizowani są w specjalne patrole, które atakują okoliczne wioski, ale posiadają także własne obozowiska, które gracz może złupić w poszukiwaniu surowców oraz nowego bloku, które te obozowiska generuje, pod nazwą jigsaw.

W wersji 1.14 jest też oczywiście całe mnóstwo mniejszych zmian i nowości. Oceloty i koty to teraz osobne gatunku zwierząt, a różnica polega na tym, że koty można oswoić, podczas gdy oceloty pozostają dzikie bez względu na nasze starania. Po co nam kot? Otóż bardzo boją się ich duchy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama