Reklama

Mikropłatności powrócą do Star Wars Battlefront II

​Nadchodząca duża aktualizacja do Star Wars Battlefront II ma wprowadzić sporo zmian, w tym nowy, usprawniony i bardziej przyjazny graczom system mikropłatności.

Electronic Arts przy okazji premiery gry wpadło w niemałe kłopoty za sprawą systemu mikropłatności, który w bardzo znaczący sposób premiował graczy gotowych na wydanie prawdziwych pieniędzy na lootboxy, a tych niechętnych zmuszał do uporczywego grindu. W naturalny sposób wzbudziło to niezadowolenie większości graczy, ponieważ najpierw należało zakupić grę, co nie przeszkodziło EA w chęci generowania jeszcze większych zysków. Po fali protestów, deweloperzy ugięli się pod naporem krytyki i zadecydowali, że kontrowersyjny system zostanie tymczasowo wyłączony i zmodyfikowany, tak aby był jedynie dodatkiem do gry, a nie niemalże koniecznością. Po miesiącach prac mikropłatności wrócą do Star Wars Battlefront II.

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami system został zmodyfikowany i brakuje w nim lootboxów, które były przysłowiową kością niezgody. Zamiast tego walutę premium - kryształy - będzie można przeznaczyć na zakup nowych skórek dla postaci.

Aktualizacja, która nosi nazwę "Nights of Endor" wprowadzi do gry nowy tryb zabawy. Skupi się on na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ras - Ewoków, sympatycznych niedźwiadków z księżyca Endor - którzy wystąpią w roli przeciwników. Tryb będzie polegał na przetrwaniu oblężenia Ewoków, po złapaniu w pułapkę i oczekiwanie na wsparcie ze strony szturmowców.

Uaktualnienie planowo ma być dostępne do pobrania już 18 kwietnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy