Microsoft zapowiada dużą konferencję na E3

​Wydaje się, że gorączka związana z debiutem konsol nowej generacji rozpędza się na dobre. Niecałą godzinę po niespodziewanym ujawnieniu pierwszych detali na temat PlayStation 5 przez Sony, Microsoft ujawnił szczegóły swojej konferencji an targach E3, zapowiadając ważne ogłoszenia.

W kalendarzyku zapisać należy niedzielę, 9 czerwca, o godzinie 22:00 polskiego czasu. Jak to często bywa, w sieci prowadzona będzie transmisja na żywo, na szeregu przeróżnych platform zajmujących się tego typu wydarzeniami. Mowa choćby o Twitchu oraz mixerze, należącym do Microsoftu.

"Od konferencji po wydarzenia dla fanów, Xbox Experience oraz Oficjalny Sklepik Xbox, to będzie nasza największa wizyta na E3! Tylko 55 dni do startu" - napisał wczoraj na Twitterze popularny Larry Hryb z Microsoftu. Wczoraj, a więc do startu zostały już tylko 54 dni! Byle do czerwca.

Reklama

Nie wiemy oczywiście, co dokładnie amerykańska korporacja planuje pokazać na imprezie w Los Angeles, ale gracze z całego świata będą oczekiwać zapewne odpowiedzi na wczorajszy ruch Sony, a więc pierwszych detali na temat nowego modeli konsoli Xbox, czyli kolejnej generacji sprzętu.

To byłoby całkiem logiczne posunięcie, ponieważ już na poprzednim E3 w czerwcu 2018 roku przedstawiciele korporacji mówili na scenie, że prace nad nowym Xboksem trwają. Wtedy były to jednak jedyne detale, więc teraz całkiem rozsądne jest oczekiwanie kolejnych informacji.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom,  Microsoft przygotowuje dwie wersje swojego kolejnego systemu elektronicznej rozrywki o roboczej nazwie Scarlett. Pierwsza jest tradycyjnym urządzeniem przeznaczonym dla osób, które chcą uruchamiać gry bez konieczności podłączania do sieci.

Znacznie ciekawszy jest drugi sprzęt, który podobno ma działać w oparciu o serwery umieszczone w tak zwanej "chmurze". Tak jak w słynnej usłudze OnLive, poszczególne produkcje będą włączane na zewnętrznych urządzeniach, a następnie transmitowane do "odbiornika".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy