Reklama

Microsoft udzielił licencji na technologię Flight Simulatora

Microsoft Flight Simulator to seria jednych z najbardziej zaawansowanych symulatorów lotu. Niestety cykl został zawieszony, a jego ostatnią odsłoną było darmowe Flight, nad którym prace przerwano (choć grać można do października tego roku).

Na szczęście technologia stojąca za grami giganta z Redmond nie przepadnie - została wykupiona i wykorzystana będzie w innych produkcjach. Firma Dovetail Games, studio odpowiedzialne za serię Train Simulator, wykupiła licencję na technologię Microsoftu napędzającą produkcje spod znaku Flight Simulator.

Developerzy zamierzają wykorzystać ją we własnych symulatorach lotu, z czego pierwszy ma ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku. Przedstawiciele Dovetail Games podkreślają, że ich produkcje nie będą kontynuacjami serii Microsoftu, a zupełnie nowymi grami bazującymi tylko na rozwiązaniach opracowanych przez giganta z Redmond.

Reklama

Warto jednak zwrócić uwagę, że wraz z technologią twórcy Train Simulator zdobyli też prawo do wydania na Steamie Microsoft Flight Simulator X: Gold Edition, które pierwotnie ukazało się w 2006 roku. W pakiecie, który pojawi się na platformie Valve jeszcze w tym roku, znajdzie się edycja Deluxe oraz rozszerzenie Acceleration Expansion Pack.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama