Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Microsoft udzielił licencji na technologię Flight Simulatora

Microsoft Flight Simulator to seria jednych z najbardziej zaawansowanych symulatorów lotu. Niestety cykl został zawieszony, a jego ostatnią odsłoną było darmowe Flight, nad którym prace przerwano (choć grać można do października tego roku).

Na szczęście technologia stojąca za grami giganta z Redmond nie przepadnie - została wykupiona i wykorzystana będzie w innych produkcjach. Firma Dovetail Games, studio odpowiedzialne za serię Train Simulator, wykupiła licencję na technologię Microsoftu napędzającą produkcje spod znaku Flight Simulator.

Reklama

Developerzy zamierzają wykorzystać ją we własnych symulatorach lotu, z czego pierwszy ma ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku. Przedstawiciele Dovetail Games podkreślają, że ich produkcje nie będą kontynuacjami serii Microsoftu, a zupełnie nowymi grami bazującymi tylko na rozwiązaniach opracowanych przez giganta z Redmond.

Warto jednak zwrócić uwagę, że wraz z technologią twórcy Train Simulator zdobyli też prawo do wydania na Steamie Microsoft Flight Simulator X: Gold Edition, które pierwotnie ukazało się w 2006 roku. W pakiecie, który pojawi się na platformie Valve jeszcze w tym roku, znajdzie się edycja Deluxe oraz rozszerzenie Acceleration Expansion Pack.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje