Reklama

Microsoft szykuje Xbox Live na iOS, Androida i... Switch

​Microsoft szykuje się do wydania ważnej aktualizacji oprogramowania dla deweloperów. Łatka pozwoli programistom integrować funkcje Xbox Live w produkcje wydawane nie tylko na PC oraz konsolach Xbox, ale także na systemach iOS oraz Android, ale także na... Nintendo Switch.

Niektóre urządzenia przenośne działające w oparciu o systemy iOS oraz Android wspierają obecnie osiągnięcia, ale mowa wyłącznie o produkcjach produkowanych i wydawanych przez Microsoft Studios, jak Minecraft. Teraz technologia dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych.

Oficjalne ogłoszenie nowych rozwiązań odbędzie się na konferencji GDC w dniach 18-22 marca. Informacje ujawniono bowiem na stronie z harmonogramem imprezy. Poza osiągnięciami, możemy liczyć na współdzielone listy znajomych, kluby oraz historię grania.

Sprawa jest najbardziej interesująca w przypadku Nintendo Switch, które pozostaje oczywiście konsolą od jednego z głównych konkurentów Microsoftu. Na japońskim sprzęcie już teraz można zakładać konta Xbox Live. Ponownie, mowa głównie o Minecrafcie.

Reklama

Teraz integracja będzie głębsza, a współpraca międzyplatformowa - większa. Grając w darmowe Warframe na Switchu będziemy mogli na przykład odblokować osiągnięcia Xbox Live, o ile oczywiście twórcy zadbają o taką opcję.

PlayStation oczywiście nie zostało uwzględnione w planach. Trudno sobie wyobrazić, by Sony zdecydowało się na tak głęboką penetrację swoich konsol przez naczelnego konkurenta. Producent PS4 dopiero co ugina się w kwestii wspólnych serwerów, a co dopiero Xbox Live na PSN.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy