Microsoft sprzedał 10 milionów Xbox One

Wojna konsol nowej generacji trwa w najlepsze, a fani prześcigają się w wymyślaniu nowych argumentów przemawiających za którąś ze stron.

Producenci także dolewają oliwy do ognia, publikując informacje na temat ilości sprzedanych egzemplarzy. Xbox One w końcu przekroczył magiczną barierę 10 milionów sztuk. Należy jednak zaznaczyć, że chodzi tu o ilość egzemplarzy sprzedanych do sklepów.

Nie oznacza to oczywiście, że tyle samo konsol trafiło do graczy. Jakaś część z pewnością zalega na półkach sklepowych i magazynach. Podobną informacje Sony podało w sierpniu bieżącego roku. Wtedy PlayStation 4 przekroczyło barierę 10 milionów egzemplarzy, które trafiły bezpośrednio do klientów.

Przewaga pod względem sprzedaży rysuje się na korzyść Sony. Microsoft nabiera jednak rozpędu - we wrześniu bieżącego roku uruchomił oficjalną sprzedaż Xbox One na kolejnych rynkach (także w Polsce). Ostatecznie to tytuły ekskluzywne zadecydują, która konsola okaże się lepsza. Na razie żadna z nich nie radzi sobie zbyt dobrze z najnowszymi grami.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy