Reklama

Microsoft rezygnuje z usługi Xbox Fitness

Usługa dostępna była zaledwie przez dwa i pół roku. Microsoft ogłosił właśnie, że wycofuje wsparcie dla aplikacji Xbox Fitness, która towarzyszyła konsoli Xbox One od listopada 2013 roku.

Argumentem za wyrzuceniem usługi do kosza jest to, że wzbogacanie jej o kolejne treści stało się bezzasadne. Decyzja nie byłaby tak kontrowersyjna, gdyby nie fakt, że w ciągu roku użytkownicy stracą dostęp do zakupionych treningów.

Zważywszy na fakt, że usługa opiera się na regularnym dostarczaniu Wam nowych i ekscytujących treści, Microsoft poświęcił sporo czasu na rozważenie, czy ciągłe aktualizacje dla jej utrzymania mają sens. W związku z tym podjęta została decyzja o ograniczeniu naszego wsparcia dla Xbox Fitness w nadchodzącym roku - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Reklama

Wczoraj treści związane z Xbox Fitness zostały usunięte z oferty sklepu Microsoft. Wybrane treningi pozostaną dostępne za darmo w ramach oferty "Bezpłatnie z kontem Xbox Live" do 15 grudnia 2016 roku. Z dniem 1 lipca 2017 roku wszystkie treści związane z Xbox Fitness zostaną zablokowane, a użytkownicy całkowicie stracą do nich dostęp.

Fani, którzy korzystają z usługi na co dzień, nie kryją rozgoryczenia. Nic dziwnego, w końcu dlaczego mają tracić dostęp do treści, które i tak dostępne są off-line i bez kontrolera Kinect? Na oficjalnym forum konsoli Xbox zawiązała się nawet grupa, która walczy o utrzymanie usługi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje