Reklama

Microsoft nie planuje podwyżki ceny Game Pass

​Game Pass od Microsoftu - miesięczny abonament z dostępem do pokaźnego zestawu tytułów - to jeden z przełomowych elementów obecnej generacji konsol, cieszący się coraz większą popularnością. Szef działu Xbox - Phil Spencer - zapewnia, że jego firma nie ma w planach zwiększania cen usługi.

To byłoby logiczne posunięcie ze strony korporacji, skoro gier w ofercie jest coraz więcej, także nowych premier. Cena nadal wynosi jednak 40 złotych miesięcznie. Między innymi to sprawia, że liczba aktywnych subskrybentów obejmuje już ponad 15 milionów - jak niedawno poinformowano.

"Szczerze mówiąc, pojawiają się deweloperzy, którzy mają pewne zastrzeżenia, ale moja skrzynka pocztowa jest otwarta i często rozmawiam z nimi na temat długofalowych planów. Mają obawy, czy nie chcemy przypadkiem zdobyć dużej liczby abonentów, by później szybko podnieść ceny" - mówi.

Reklama

"Odpowiadam, że nie mamy planów na coś podobnego. Podoba nam się obecna wartość Game Pass, a z biznesowego punktu widzenia całość już teraz jest dochodowa. Poważnie" - dodał popularny Phil Spencer w niedawnej rozmowie z podcastem Dropped Frames, gdzie poruszono ten temat.

Jak dodaje, innym zastrzeżeniem wśród wydawców jest fakt, że taki abonament jest aż za dobrą ofertą - po co kupować gry na własność, skoro można je mieć za 40 zł miesięcznie? Tutaj także menedżer uspokaja, że jego celem nie jest przejęcie całego rynku - a tylko zaoferowanie opcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy