Microsoft ma na oku kolejnego wielkiego wydawcę gier

​Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jeżeli chodzi o zakup studiów deweloperskich, i ma dopinać szczegóły umowy przejęcia następnej wielkiej firmy z branży gier.

Microsoft zaskoczył niemałą część branżowych obserwatorów, przejmując w ubiegłym roku spółkę ZeniMax Media, kontrolującą takich producentów gier, jak Bethesda Softworks czy id Software, dzięki czemu korporacja z Redmond weszła w posiadanie znanych marek, m.in. Fallout czy Wolfenstein. Przed nadejściem nowej generacji konsol firma pozwoliła sobie również na kilka mniejszych przejęć i okazuje się, że może to być nie koniec zakupowej ofensywy twórców Xboxa. Według serwisu Gamerant amerykański gigant nie jest w pełni usatysfakcjonowany z posiadania obecnych studiów deweloperskich, w związku z czym planuje przejęcie kolejnego podmiotu.

Reklama

Jak podaje Ragna na forum XboxEra, firma jeszcze przed finalizacją przejęcia ZeniMax Media miała dopinać szczegóły umowy z innym, równie dużym wydawcą. Niestety, nie wiadomo, o jakiego wydawcę czy studio chodzi, ale wątpliwe, by w stawce było chociażby Electronic Arts. Plotka jest jednak dość wiarygodna, ponieważ Ragna poinformował, że Microsoft zamierza kupić dużą firmę związaną z branżą gier trzy tygodnie przed ogłoszeniem przejęcia ZeniMax Media.

Microsoft solidnie szykuje się do nowej odsłony wojny z Sony, które w przypadku kolejnych przejęć przez konkurenta może zostać zachęcone do podążenia jego drogą. Xbox od lat cierpiał na brak solidnych tytułów na wyłączność i w tej kwestii wygrywało PlayStation, oferując m.in. God of War czy Uncharted. Wszystko wskazuje na to, że ta sytuacja się już nie powtórzy.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy