Reklama

Microsoft: Konferencja Windows 10

Wczoraj o 18:00 odbyła się konferencja Microsoftu dotycząca Windowsa 10. Jedną z osób, które zabrały głos podczas wydarzenia, był Phil Spencer, który nie szczędził ciekawych wieści dla graczy.

Co z tej całej konferencji powinny wiedzieć osoby interesujące się branżą elektronicznej rozrywki?

Windows 10 za darmo

Po pierwsze, przez pierwszy rok od premiery Windowsa 10, będzie on dostępny za darmo dla użytkowników Windowsa 7 i Windowsa 8.1. Dotyczy to również posiadaczy sprzętu z Windows Phone 8.1. Oczywiście później płatny będzie tylko dla tych, którzy nie dostali go za darmo w ciągu tego roku.

Każdy będzie mógł poczuć się, jak Master Chief

Po drugie: Cortana. O tym, że stanowi microsoftową konkurencję dla Siri, wiecie już od dawna, więc newsem jest w zasadzie tylko to, że pojawi się na PC. I będzie świadoma tego, że jest na PC, więc np. wyniki wyszukiwania przystosowane będą właśnie do tego środowiska.

Reklama

Goodbye Internet Explorer

Po trzecie: Spartan, nowa przeglądarka. Na razie nie wygląda zbyt rewolucyjnie - ma możliwość rysowania po stronach internetowych, tryb czytelni usuwający niepotrzebne elementy ze strony oraz wbudowaną Cortanę.

Xbox App - nowa usługa dla graczy PC

Po czwarte: aplikacja Xbox. Pozwoli nam przeglądać kolekcję gier z Xboksów i będzie zintegrowana ze Steamem. Ale najważniejszy jest fakt, że pozwoli streamować gameplay z Xboksa One na dowolne urządzenie z Windowsem 10. Ponadto na Windowsie 10 pogramy w Fable Legends. Wspólnie z graczami na Xboksach.

Pozostałe nowości

Zapowiedziano również dwa nowe urządzenia: Pierwsze to Microsoft Surface Hub, komputer wyposażony w 84-calowy ekran dotykowy 4K, który działa mniej więcej tak, jak biała tablica z mazakami, tylko jest o wiele droższy, no i jest komputerem.

Drugie to Microsoft HoloLens, urządzenie do rzeczywistości wirtualnej/rozszerzonej. To okulary, które sprawią, że dookoła wyświetlane będą hologramy - podczas prezentacji pokazano na przykład wyświetlany na ścianie film oraz teren z Minecrafta wyświetlany dookoła użytkownika. Wyposażone są w soczewki, a nie ekrany, i do działania nie potrzebują komputera.

To zresztą warto obejrzeć:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje