Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Microsoft już oficjalnie przejmuje twórców Minecrafta

Minecraft to niewątpliwy fenomen w branży gier. Produkcja pokazuje, że w dobie urządzeń nowej generacji liczy się przede wszystkim pomysł i nieograniczone możliwości, a nie oprawa graficzna.

W ubiegłą środę pojawiły się pierwsze doniesienia o chęci przejęcia firmy Mojang przez Microsoft. A teraz wiemy oficjalnie, że transakcja została zakończona pomyślnie.

Reklama

Jak podaje Reuters, Microsoft wykupił firmę Mojang, odpowiedzialną za Minecrafta, za 2.5 miliarda dolarów. Warto dodać, że początkowo mówiło się o kwocie 2 mld USD.

Dla firmy z Redmond nie powinien to być jednak problem, gdyż obecnie firma posiada 86 mld dolarów w gotówce oraz w inwestycjach krótkoterminowych. Skąd wziął się pomysł na przejęcie twórców Minecrafta?

Jak donosi Reuters, główną przyczyną było nie tyle wzmocnienie marki Xbox odpowiedzialnej za sektor gier, co Windows Phone, którego udział na rynku urządzeń mobilnych wynosi zaledwie 2.5%.

Należy dodać, że duża część posiadaczy gry Minecraft wybrało wersje na urządzenia mobilne, choć rekord i tak należy do konsoli Xbox 360, która przegoniła edycję PC pod względem sprzedaży.

Dowiedz się więcej na temat: Minecraft

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje