Reklama

Microsoft i Mojang Studios sprzedali już 200 milionów kopii Minecrafta

​Gry przychodzą i odchodzą, zastępowane przez kolejne popularne produkcje, ale nie Minecraft... ten jest nie do ruszenia.

Nie oszukujmy się, Micecraft ma tyle samo fanów, co przeciwników, bo nie każdemu przypadło do gustu budowanie świata z pikseli, ale jednego nie można mu odmówić - jego zwolennicy są wierni i aktywni, co przekłada się na świetne wyniki sprzedaży.

Dziś dowiedzieliśmy się, że Microsoft i Mojang Studios sprzedali już w sumie 200 milionów egzemplarzy swojej gry, z czego imponujące 24 miliony w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 

Żeby lepiej było widać skalę tego sukcesu, wystarczy przypomnieć, że jedna z najpopularniejszych gier w historii, czyli Grand Theft Auto V, musi zadowolić się w tym zestawieniu drugim miejscem z bardzo odległym od lidera wynikiem 120 milionów sztuk.

Reklama

Co więcej, tylko ułamek tych osób jest wciąż aktywny i gra choćby w GTA Online, podczas gdy po Minecrafta sięga każdego miesiąca około 126 milionów osób. Skąd ten długoterminowy sukces?

Składa się na niego wiele czynników, ale najważniejszym jest chyba nieustanne wsparcie ze strony Mojang Studios i Microsoftu, którzy dbają o to, by w grze regularnie pojawiała się nowa zawartość i funkcjonalności.

W ostatnich miesiącach firmy zaproponowały choćby darmowy dostęp do Minecraft: Education Edition dla nauczycieli oraz zintegrowały Minecraft Education Collection do podstawowej wersji gry, a wszystko po to, żeby zająć dzieci i młodzież czymś pożytecznym podczas izolacji wywołanej pandemią koronawirusa. 

Oczywiście w najbliższym czasie należy spodziewać się kolejnych nowinek, bo 26 maja, po krótkim opóźnieniu, w ręce graczy trafi Minecraft Dungeons, a latem dołączy do niego darmowy update zatytułowany Nether.

Niestety fani pikseli muszą pogodzić się jednak z tym, że w tym roku nie odbędzie się Minecraft Festival, który zaplanowany był na 25-27 września - w związku z pandemią koronawirusa został on przeniesiony na przyszły rok, podobnie zresztą jak większość innych gamingowych wydarzeń.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Minecraft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje