Microsoft: Gry na premierę nie zdecydują o wynikach sprzedaży PS5 i Xbox Series X

Szef marki Xbox, Phil Spencer przyznał w wywiadzie, że gry dostępne na premierę nie zdecydują o wynikach sprzedaży PS5 oraz Xbox Series X.

Gry na wyłączność to element, który pozwolił Sony wygrywać w starciu konsol PlayStation 4 i Xbox One, i mimo ogromnych inwestycji dokonanych przez Microsoft w zewnętrzne studia deweloperskie niewiele wskazuje na to, żeby sytuacja mogła ulec drastycznej zmianie. Z drugiej jednak strony może właśnie to Microsoft zaoferuje lepszy katalog gier niedostępnych na PlayStation 5? Równie ważna jest oferta tytułów startowych, które pojawiają się wraz z urządzeniem, aczkolwiek według Phila Spencera, szefa marki Xbox, tego rodzaju baza nie wpływa na sprzedaż nowej generacji konsol.

Reklama

Przedstawiciel Microsoftu twierdzi, że oba przedsiębiorstwa sprzedadzą cały sprzęt. "Wiem, że będą pojawiać się redakcje, które zechcą napisać 'Gry na premierę Xboksa vs gry na premierę PS5', ale jeżeli dwie konsole są kompletnie wyprzedane to nie jestem pewien, czy te tytuły mają wpływ na cokolwiek innego niż może rezultat jakichś recenzji" - powiedział Spencer. Według Spencera teraz kluczowym pozostaje nie tyle dostarczenie odpowiednich gier, co zagwarantowanie konsumentom dostępu do urządzeń nowej generacji, czyli skupienie się na ich produkcji i zaspokojenie ogromnego popytu.

Spencer zaznacza, że kluczowe okażą się w tym przypadku święta w 2021 roku, ponieważ wówczas Microsoft oraz Sony powinny uporać się z brakami konsol i wtedy gracze zdecydują na spokojnie, który sprzęt odpowiada im bardziej ze względu na ekskluzywne gry. Xbox Series X jest już dostępny w sprzedaży, natomiast PlayStation 5 zadebiutuje 19 listopada.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Phil Spencer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy