Reklama

Microsoft Flight Simulator zmienił Pałac Buckingham w mieszkania

​Ambitne założenie twórców Microsoft Flight Simulator, by zamienić zdjęcia satelitarne na mapę całej planety, musiało przełożyć się na pewne problemy. Produkcja jest już dostępna, więc gracze z całego świata ruszyli do lotu, co przekłada się na wykrywanie coraz większej liczby zabawnych problemów.

Na samym początku mamy Buckingham Palace, oficjalną londyńską rezydencję brytyjskich monarchów. Telewizja publiczna BBC z Wielkiej Brytanii postanowiła sprawdzić, jak słynny zabytek wygląda w grze, lecz efekty były rozczarowujące: całość zamieniono bowiem na... szereg mieszkań.

Jeszcze ciekawiej jest w Melbourne, gdzie w samym środku miasta pojawiła się... ogromna kolumna, przypominająca konstrukcję kosmitów. Sztuczna inteligencja tworząca mapę na podstawie zdjęć musiała nie poradzić sobie z wysokością budynku. Okazuje się, że na dachu można nawet wylądować.

Reklama

Budowla szybko otrzymała interesującą nazwę w społeczności graczy: North Melbourne Combine Citadel. "Combine" to oczywiście nawiązania do rasy najeźdźców z serii Half-Life, z siedzibą umieszczoną właśnie w wysokiej na wiele kilometrów cytadeli. Inwazja obcych w Kanadzie!

Lecąc dalej na południe odwiedzić możemy odwiedzić na przykład Los Angeles. Algorytmy Microsoft Flight Simulator wydają się mieć szczególnie duże problemy z palmami, które zostały w grze bez skrupułów zamienione na coś, co przypomina wielkie, kamienne posągi. Obeliks byłby zadowolony.

Jeśli o innych mało realistycznych kwestiach mowa, to gracze szybko odkryli, że w grze można nawet opuścić Ziemię, ponieważ górna granica wysokości została ustalona na około 72 kilometry. Główną atrakcją dla wszystkich posiadaczy gry wydaje się być jednak znalezienie własnego domu na mapie.

Ciekawostką jest też fakt, że gra pozostaje oficjalnie niedostępna w Chinach. Urzędnicy uznali, że możliwość wirtualnego sprawdzenia spornych regionów - takich jak Hong Kong czy Tajwan - to coś, na co obywatelom pozwolić nie można (choć wystarczy zmienić kraj pochodzenia w Microsoft Store).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje