​Microsoft Flight Simulator ma już ponad 10 milionów graczy

Niezwykle dynamicznie rozwija się najpopularniejszy na rynku symulator lotów, czyli słynny Microsoft Flight Simulator. Deweloperzy pochwalili się właśnie osiągnięciem kolejnego istotnego kamienia milowego. Do gry dołączyło już ponad 10 mln pilotów, którzy przelecieli łącznie przeszło 40 mld mil w wirtualnej rozgrywce.

Aktualizacja za aktualizacją...

Ile potrzebował Microsoft Flight Simulator do przeforsowania tak magicznej granicy? Paradoksalnie nie tak dużo, bowiem niespełna 27 miesięcy. Najnowsza wersja gry pojawiła się na rynku w sierpniu 2020 roku i od tamtego czasu cieszy się sporym uznaniem i szeroką społecznością zwolenników.

W ostatnim czasie do Flight Simulatora trafiło kilka dużych aktualizacji, które jeszcze w większym stopniu zachęciły kolejne rzesze graczy do zatopienia się w rozgrywce. Twórcy z Asobo Studio zaimplementowali spory patch nawiązujący tematycznie do tegorocznego filmowego hitu Top Gun: Maverick z Tomem Cruisem w roli głównej. Mieliśmy także aktualizację dodającą tereny malowniczej Kanady wraz z 12 nowymi regionami i 87 innymi interesującymi lokacjami.

Reklama

Z kolei dokładnie 11 listopada przypadła okrągła 40. letnia rocznica istnienia marki Microsoft Flight Simulator. Z tego tytułu gracze również otrzymali potężny update. Do symulatora trafiło kilka klasycznych samolotów i helikopterów, na czele z Airbusem A310, a ponadto do rozegrania pojawiły się nowe wyzwania i misje.

10 mln pilotów w Microsoft Flight Simulator

Po kilku tygodniach od tego ważnego dla gry wydarzenia, producenci pochwalili się, że Microsoft Flight Simulator wypróbowany został już przez ponad 10 mln pilotów, co jest wynikiem absolutnie rekordowym. W ramach tego odbyto 500 mln lotów, co przełożyło się na 40 mld mil przebytych w powietrzu.

Twórcy nie zamierzają się jednak zatrzymywać. Chociaż dalsze plany rozwoju pozostają na razie w kwestiach tajemnicy, to Asobo już teraz zapowiada, że w 2023 roku i w latach kolejnych gracze mogą liczyć na kolejne nowości w Microsoft Flight Simulator.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft Flight Simulator
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy