Microsoft chciał podnieść ceny Xbox Live Gold, ale… skapitulował

​Według nowej polityki cenowej 6-miesięczna subskrypcja usługi miała kosztować 60 dolarów, czyli 20 dolarów więcej niż do tej pory.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że ceny idą w górę, praktycznie w każdej branży i gaming nie jest tu żadnym wyjątkiem. Wystarczy spojrzeć na ceny gier na konsole nowej generacji, żeby przekonać się, jak wygląda sytuacja, ale wygląda na to, że ostatniej zagrywki Microsoftu gracze nie byli w stanie znieść.

A chodzi o chęć podniesienia ceny subskrypcji usługi  Xbox Live Gold, jaką podzielił się ostatnio gigant z Redmond. Co ciekawe, cena usługi nie zmieniła się od lat, nic więc dziwnego, że Microsoft w końcu się na nią zdecydował, a przynajmniej taki miał zamiar, ale na reakcję użytkowników Xboxów nie trzeba było długo czekać

Reklama

Bo choć w przypadku miesięcznie opłacanego abonamentu podwyżka była praktycznie niezauważalna, bo wynosiła dosłownie 1 USD, z 9,99 USD na 10,99 USD, to im dalej w las, czytaj: dłuższy abonament, tym było gorzej.

Cena 3-miesięcznej subskrypcji podskoczyła o 5 USD do poziomu 29,99 USD, ale prawdziwy szok czekał na graczy płacących abonament dwa razy do roku - ci mieli bowiem zamiast 40 USD, płacić już 60 USD. Jest to o tyle nielogiczne, że w lipcu ubiegłego roku na tyle Microsoft ustalił przecież cenę rocznego abonamentu...

Trudno ocenić, czy usługa jest tyle warta, ale być może chodziło o czysto marketingowe zagranie, tj. nakłonienie użytkowników do sięgnięcia po usługę Xbox Games Pass Ultimate, która łączy w sobie Xbox Live Gold oraz Xbox Games Pass.

Jeśli taki był plan, to był on całkiem niezły, bo Ultimate daje więcej w lepszej cenie, a jednocześnie pozwala firmie powiększać bazę użytkowników. Tak czy inaczej, plan nie wypalił, bo w sieci rozpętała się taka burza, że Microsoft postanowił wycofać się ze swojego pomysłu.

Jak czytamy na oficjalnym twitterowym koncie firmy: "To nie był dobry dzień. Zawsze staramy się robić dla Was wszystko, co najlepsze, ale dziś przegapiliśmy znaki. Słyszymy Was i rewidujemy nasz update cen za Xbox Live Gold".

Dalszy ciąg znaleźć można na blogu Microsoftu, gdzie znalazł się następujący komunikat: "Nawaliliśmy dziś i mieliście rację, że nam o tym powiedzieliście. Łączenie i granie z przyjaciółmi jest kluczową częścią gamingu i nie udało nam się sprostać oczekiwaniom graczy, którzy liczą na nas każdego dnia. W efekcie, zdecydowaliśmy się nie zmienić cen Xbox Live Gold".

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy